top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Lime House School

Cumbria, İngiltere, Birleşik Krallık

Holm Hill, Dalston, Carlisle, Cumbria, CA5 7BX

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Lime House School çeşitli programlarda etkili eğitim sunan özel bir eğitim okulu olarak öne çıkmaktadır. Okul her öğrenci için gerçek anlamda aile benzeri, sıcak ve samimi, yardımsever ve rahat bir atmosfer sağlamaktadır. Okulda öğretmenlerin üstlendiği görev oldukça büyüktür. Öğretmenlerin temel amacı, her öğrencinin başarısının anahtarını bulmak, kişisel bir yaklaşım gerçekleştirmek, okul çocuklarını akademik, yaratıcı ve sportif yönlerden kapsamlı ve uyumlu bir şekilde geliştirmektir.

Lime House School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Lime House School 1899 yılında kurulup, İngiliz eğitiminin yüksek standartlarına saygı duyan prestijli ve başarılı bir eğitim kurumu olarak kendini öne çıkarmıştır. Ana dili İngilizce olmayan uluslararası öğrenciler Cambridge English sınavlarına (KET, PET ve IELTS) hazırlanmaya teşvik edilmektedir.

2019 yılında öğrencilerin öğrencilerin %64,3'ü A Level sınavlarında A*- A aralığında notlar elde etmiştir. 2022 yılında ise öğrencilerin %40’ı A Level sınavlarından A*-A aralığında notlar elde etmiştir.  2022 yılında öğrenciler GCSE sınavında %88 oranında başarı sağlamışlardır.  Oyun ve spor okul yaşamının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Tüm öğrenciler katılmaktadır ve onlara çok çeşitli takım ve bireysel sporlar sunulmaktadır.

Lime House School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Öğrenciler boş zamanlarında sportif ve yaratıcı gelişim için geniş fırsatlara sahip olmaktadır. Kampüste çok sayıda kulüp, bölüm ve ilgi çekici kulüp bulunmaktadır, böylece her öğrenci yetenek ve yeteneklerini göstermek için kendisi için en uygun seçeneği seçebilmektedirler. Öğrenciler arasında en çok tercih edilen sporlar arasında voleybol, atletizm, basketbol, jimnastik, judo, kriket gibi çeşitli sporlar bulunmaktadır. Birçok öğrenci bir müzik veya sanat stüdyosuna gitmektedir. Öğrenciler sahne ve oyunculuk becerilerini geliştirip, oyunların, müzikallerin hazırlanmasına ve sahnelenmesine katılmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

169

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page