top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Lomond School

Helensburgh, İskoçya, Birleşik Krallık

10 Stafford Street, Helensburgh, G84 9JX

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Lomond School, Batı İskoçya'da eğitim veren bir eğitim kurumudur. Okul oldukça küçük ve avantajlı bir konuma sahiptir. Okulun küçük olmasından dolayı bütün öğrenciler bir bütün olarak eğitim görmektedir.

 Öğretmenler ve personel her öğrenciyi görerek tanıyıp, onun güçlü ve zayıf yönlerini hesaba katarak kişisel bir hızda gelişmeye yardımcı olmaktadır.

Lomond School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Lomond School öğrencilerine esnek bir eğitim sağlamaktadır. Konuları, ders dışı etkinlikleri, sporları ve yaratıcı seçmeli dersleri herhangi bir çeşitlilikte birleştirme yeteneği, her öğrencinin potansiyelinin, öğrenmeye olan ilgisinin, yeni akademik ve kişisel zorlukların maksimum düzeyde açığa çıkmasını sağlamaktadır. Modern teknolojiye ve BT'ye gösterilen ilgi, Lomond'da eğitimin uygunluğunu sağlamaktadır. Öğrencilere geleneksel İskoç müfredatı Scottish Higher sunulmaktadır.  

Okul öğrencilerine bireyselleştirilmiş çalışma programları, müfredatı kişisel yetenek ve ilgi alanlarına göre uyarlama yeteneği entegre etmektedir. Öğretmenler öğrencinin başarı ve potansiyelin sürekli izleyerek, her öğrencinin etkinliğinin maksimuma ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

2019 yılında öğrencilerin %34'ü Advanced Higher sınavlarında A puanı alarak başarı sağlamışlardır. Öğrencilerin %59'u Ulusal sınavlarda en yüksek puan olan 5 puana ulaşmıştır.

Lomond School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Lomond School, yeteneklerine ve eğilimlerine odaklanarak her çocuğu kapsamlı bir şekilde geliştirmeye çalışmaktadır. Ders dışı etkinlikler özgüven, liderlik nitelikleri, takım halinde çalışma yeteneği, uyum ve sorumluluk geliştirmek için tasarlanmıştır. Futbol, okçuluk, hokey, kano, fitness, kayak, jimnastik, çim hokeyi, masa tenisi gibi çok sayıda aktivite bulunmaktadır. Lise öğrencileri Duke of Edinburgh ödül programına katılabilmektedirler.

Geleneksel müzik Lomond School'un güçlü yönlerinden biri olmuştur. Okulun müzisyenleri sık sık konserler vermektedir. Ulusal İskoç enstrümanları da popüler olmaktadır. Okulda düzenli olarak geziler ve tesis dışı aktiviteler düzenlenmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page