top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Lord Wandsworth College

Hampshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Long Sutton, Hook, Hampshire, RG29 1TA

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Lord Wandsworth College, İngiltere'nin güneybatısındaki Hampshire'da yer almaktadır. Okul, yaklaşık 500 hektarlık geniş bir alanda yer almaktadır.

Ayrıca okul personeli, öğrencilerini her zaman sıcak bir şekilde karşılamak için hazır bulunmaktadır. Öğretmenler, öğrencilerin varış günlerinde öğrencileri havalimanlarında karşılayıp, okula transferleri düzenlemektedirler.

Lord Wandsworth College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Lord Wandsworth College, A Level ve IB eğitimine hazırlık yapmaktadır. Programın zorunlu dersleri arasında İngilizce ve dramatik sanatın yanı sıra, başvuru sırasında veya okula geldiği gün belirlenebilecek 3-5 arası seçmeli ders bulunmaktadır. Öğretmenler öğrencilerin kişisel niteliklerinin geliştirilmesine özel önem vermektedir. Ayrıca okul üniversite öncesi programlara girmek için niteliksel hazırlık da yapmaktadır.

Lord Wandsworth School müfredatına göre dersler günde 4 buçuk saat sürmektedir.  Öğrencilere kolaylık sağlamak için sınıflar genellikle 12-13 kişilik gruplara ayrılmaktadır.

Okul yoğun ders programında, akademik dile hakimiyet, dilde telaffuz ve tartışma becerileri ile sözlü sunum hazırlama becerilerine ağırlık vermiştir. Ayrıca öğrenciler, bu bilgiyi kendilerine uygulamak amacıyla makale yazma, çeşitli konuları tartışma, yabancı dilde uzmanlaşma teknolojilerini tanıma konusunda pratik yapmaktadırlar.

Lord Wandsworth College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Öğrencilerin günlük rutininde akademik çalışmaların yanı sıra atletizm, yüzme, tenis, futbol, voleybol, basketbol gibi günlük sporlarla ilgilenmektedirler. Öğrenciler hem ders çalışırken hem de boş zamanlarında spor etkinliklerine katılabilmektedirler.

Lord Wandsworth College’daki yaz programı aynı zamanda öğrencileri için zengin bir gezi ve eğlence düzenlemektedir. Her hafta iki kez temalı geceler düzenlenmektedir. Bu tür etkinlik formatları sayesinde öğrenciler yaratıcılıklarını geliştirmektedir. Öğrenciler bir takımda çalışmayı öğrenip, iletişim becerilerini geliştirmektedir.

Okulda görgü kurallarının eğitimine özel önem verilmektedir. Bu nedenle, Lord Wandsworth College belirli aralıklarla, öğretmenlerin rehberliğinde gençlerin kendilerini yeterince korumayı ve etkinliğin durumuna benzemeyi öğrendikleri resmi bir atmosferde bir gala yemeği düzenleniyor. Ayrıca her hafta çeşitli uzmanlar okula gelip en iyi üniversiteye nasıl girebilecekleri, fırsatları hakkında bilgi vermektedir.  

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

669

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page