top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

LVS Ascot

Berkshire, İngiltere, Birleşik Krallık

London Road, Ascot Berkshire, SL5 8DR

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Okul kampüsü, Londra'nın yakınında, Berkshire ilçesinde, küçük Ascot kasabasında, öncelikle İngiliz ve Avrupa yüksek sosyetesinin tüm renklerini bir araya getiren düzenli atlayışlarıyla dünya çapında tanınan küçük bir kasabada bulunmaktadır.

LVS Ascot School’un ayırt edici özelliklerinden biri, öğrencilerin çok uluslu yapısı olmasıdır. Okuldaki uluslararası öğrenciler farklı kültürler, gelenekler ve diller sunan çok kültürlü, çeşitli ve uyumlu bir okul topluluğu oluşturmaktadırlar.

LVS Ascot’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

LVS Ascot School öğrencilerinin akademik başarısı bakımında üst seviyelerde yer almaktadır. Mezunlar Birleşik Krallık'taki ve dünyadaki en prestijli ve sıralamadaki üniversitelere kolayca girebilmektedirler. Müfredatın esnekliği ve dengesi, klasik İngiliz eğitim gelenekleri ile modern, yenilikçi pedagojik yaklaşımların, en son öğretim materyalleri ve teknikleri, teknikleri ve etkileşimli ekipmanların birleşiminden kaynaklanmaktadır.

Okulun müfredatı oldukça geniş tutulmuştur. Öğrenciler İngilizce, matematik, beden eğitiminden oluşan ortak bir temel müfredatı takip etmektedirler. Fen bilimleri ayrı ders olarak öğretilmektedir. GCSE programında öğrenciler işletme, coğrafya, ekonomi, sanat ve tasarım, müzik, İspanyolca veya Fransızca gibi dersler seçebilmektedirler.

Matematik, fizik, kimya, biyoloji, müzik, coğrafya, tiyatro çalışmaları, medya çalışmaları, fotoğrafçılık dahil olmak üzere çok çeşitli A Level ve mesleki seçenekler sunulmaktadır.

2022 yılında GCSE sınav sonuçlarında genel geçme oranı %91,7 olmuştur. A Level genel geçme oranı %92,9 olup, öğrencilerin %70,1'i A*–C aralığındaki notlarıyla başarı sağlamışlardır. 2019 yılında A Level programı kapsamında öğrencilerin %39,4'ü A * - B aralığında başarı sağlamışlardır.

LVS Ascot’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Derslerin olmadığı saatlerde öğrencilere çok çeşitli ders dışı aktiviteler sunulmaktadır. Toplamda 80'den fazla kulüp ve ilgi alanlarına yönelik bölümler kampüste bulunmaktadır. Her öğrenci kendine ve benzer düşünen yeni insanlara, arkadaşlara benzersiz yeteneklerini ve yeteneklerini gösterebilecek bir aktivite bulabilmektedir. Ayrıca okulda koroda ve solo şarkı söylemek, müzik enstrümanı çalmak, topluluk ve gruplara katılmak gibi çeşitli aktiviteler de bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

839

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page