top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Millfield School

Somerset, İngiltere, Birleşik Krallık

Butleigh Road, Street, BA16 0YD

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Millfield School, akademik programlarda, sporda, yaratıcılıkta ve sosyal hizmetlerde öne çıkan bir eğitim kurumu olarak nitelendirilmiştir. Okul Birleşik Krallık’ta disleksi sahibi çocukların başarılı bir şekilde çalışabileceği ilk okul olarak öne çıkmaktadır. Okulun kampüsünde günümüzde öğrenme güçlüğü çeken çocuklar için özel bir dil merkezi bulunmaktadır ve İngilizce, birinci sınıftan üniversite öncesi lisansüstü programlara kadar tüm eğitim seviyelerinde öğretilmektedir.

Millfield School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okul her öğrenciye bireysel, kişisel bir yaklaşım sunmaktadır. Bu sebeple sınıf büyüklüğü 12 kişiyi geçmemektedir. Her öğretmen her öğrencinin başarısını ve zorluklarını yakından izleyebilmektedir. Dünyanın her ülkesinden, her dini mezhepten, kökenden ve renkten, her seviyede yetenek ve ilgi alanına sahip çocuklar kabul edilmektedir. Okulun sahip olduğu teknik donanım ve altyapı donanımı oldukça geniştir.

Mezunların %80’inden fazlası Birleşik Krallık'ta ve dünyada seçilen üniversitelere başarıyla yerleşmektedir. Mezunların %4’ü Oxford ve Cambridge Üniversitesi’ni seçmektedir.

Millfield School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Okul, öğrencilerinin ders dışı faaliyetlerini mümkün olan her şekilde teşvik etmektedir. Sınıfta akademik topluluklar veya açık havada dersler, spor egzersizleri, yaratıcı bölümler, macera gezileri, bilimsel araştırmalar gibi etkinlikler bulunmaktadır. Öğrenciler kendini geliştirme fırsatına sahip olmaktadır.

Dans stüdyoları öğrencilerin 24 farklı stilden birinde ustalaşmayı hedeflemesini sağlamaktadır. Stüdyoların öğrencileri düzenli olarak ebeveynler için büyük bir gösteriye katılmaktadır.  25'ten fazla öğrenci sürekli olarak okulu bölgesel, ulusal ve hatta uluslararası yarışmalarda temsil etmektedir.  Binicilik okulun en gelişmiş spor bölümlerinden biri olmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

1312

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page