top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Oxford International College

Oxford, İngiltere, Birleşik Krallık

1 London Place, Oxford, OX4 1BD

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Oxford International College, uluslararası öğrencileri üniversite eğitimine hazırlamak için kurulan bir eğitim merkezi olarak öne çıkmıştır. 2002 yılında faaliyete geçen özel eğitim kurumu, yıllar süren verimli çalışmaları sonucunda İngiltere'nin en başarılı kolejlerinden biri haline gelmiştir.

Oxford International College, A Level sınavı sonuçlarına göre öğrencilerin akademik başarısı açısından eğitim kurumları arasında lider konumunda yer almaktadır.

Oxford International College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarısı

Okul öğrencilerin A Level eğitimlerine ve ardından dünyanın en iyi üniversitelerine ilerlemelerine olanak tanımaktadır. Öğrenciler küçük sınıflardan, uzman öğretmenlerden ve herkesin aynı yolculukta olmasından kaynaklanan odaklanmanın tadını çıkarmaktadırlar. Öğrenciler çalışma becerileri, araştırma becerileri, takım çalışması becerileri, beden eğitimi ve PSHE (Kişisel, Sosyal ve Sağlık Eğitimi) konularında da dersler almaktadırlar. Öğrenciler A Level programı kapsamında sürekli olarak deneme sınavlarına tabii tutulmaktadır. Bunlar, öğrencilerin ve öğretmenlerin geliştirilecek alanları belirlemelerine yardımcı olup, geçmiş ödevlerde yeterli düzeyde pratik yaparak sınavlara en etkili şekilde hazırlanmalarını sağlamaktadır. Okulun öğretim kadrosunun birçok eğitimcisi Oxford Üniversitesi'nden ve dünya çapındaki en iyi üniversitelerden mezun olmaktadır.

2022 yılında A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %92’si A*-A aralığında notlar elde etmiştir. Öğrencilerin %99’u ise A*-B aralığında başarı elde etmiştir.

Oxford International College’ın Sahip Olduğu Aktiviteler

Öğrenciler çeşitli spor faaliyetlerinin yanı sıra; Londra, Stanford ve diğerleri gibi popüler şehirlerine günübirlik geziler de dahil olmak üzere öğrencilerin ilgi alanları dikkate alınarak ders dışı etkinlikler düzenlenmektedir. Öğrencinin katılabileceği futbol maçları, sinema, tiyatro, parklarda yürüyüş gibi birçok aktivite bulunmaktadır. Üniversite öğrencileri, Oxford Üniversitesi öğrenci altyapısını kullanma, tartışmalara, tartışma kulüplerine ve önde gelen uzmanların derslerine katılma konusunda eşsiz bir fırsata sahip olmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

373

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page