top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Oxford Sixth Form College

Oxford, İngiltere, Birleşik Krallık

12 King Edward Street, Oxford, OX1 4HT

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Oxford Sixth Form College’da birçok eğitim görevlisi Oxford Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Küçük sınıflarda eğitim veren öğretmenler, her öğrenciye kişisel ilgi göstererek öğretimde gerçekten etkileyici sonuçlar elde etmektedirler.

Oxford Sixth Form College öğrencilerinin yaklaşık %35'i uluslararası öğrenci olarak öne çıkmıştır. Okul velilere belirli zamanlarda veli öğrencinin akademik ve sosyal ilerlemesini gözlemleyebilsin diye rapor vermektedir.

Oxford Sixth Form College’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okul, on beş farklı A Level dersi ve bir veya iki yıl boyunca öğretilen BTEC İşletme'den oluşan geniş ve çeşitli bir müfredat sunmaktadır. BTEC İşletme programı, öğrencileri hızlı ve sürekli gelişen iş dünyasına hazırlamak, iş dünyasında çalışmak için ihtiyaç duyulan ticari bilgi ve becerilere sahip olmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Oxford Sixth Form College, A Level eğitimi için öğrencilerine 20'den fazla farklı konu sunmaktadır. Bunların birçoğu bir yıllık A Level olarak bulunmaktadır.

Öğrenciler özel ilgi alanlarına göre A Level dersleri seçmektedirler. Buna göre; 2022 yılında A Level öğrencilerinin %60’ı Tarih bölümünden A*-A seviyelerine ulaşmıştır.  Psikoloji dersini alan %40 öğrenci A*-A aralığında başarı göstermiştir. İleri matematik öğrencilerinden %30’u A*-A aralığında başarı sağlamıştır.

2022 yılında BTEC İşletme Diploma programında öğrencilerin %100'ü A*-A notlarına eşdeğer başarı sergilemişlerdir. BTEC öğrencileri, Surrey'de otelcilik yönetimi ve Sussex'te liberal sanatlar okuyan diğer öğrencilerle birlikte işletme yönetimi eğitimi almak için Manchester, Birmingham ve Oxford Brookes gibi üniversitelere yerleşmişlerdir.

Oxford Sixth Form College’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Birçok öğrenci boş zamanlarını kriket, atletizm, basketbol, masa tenisi, badminton, futbol gibi spor dallarına ve aktif dinlenmeye harcamaktadır. Okul öğrencilerine korolar ve müzik toplulukları, orkestra, dans grupları, gönüllü programlar gibi birçok fırsat sunmaktadır.

Hafta sonları öğrenciler genellikle Londra, Stratford veya Oxford'a gitmektedirler. Tiyatroları, müzeleri ve sanat galerilerini, ilginç dersleri ve ustalık sınıflarını, büyüleyici gezileri ziyaret etmektedirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

153

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page