top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Padworth College

Berkshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Sopers Lane, Padworth, Reading, Berkshire, RG7 4NR

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Padworth College, dünyanın her yerinden öğrenci kabul etmektedir. Okul küçük, rahat ve kapalı bir okul olarak öne çıkmaktadır. Her sınıfta yalnızca 10-12 öğrenci bulunmaktadır. Bu durum öğretmenlere her öğrenciye maksimum ilgiyi göstermek için kişisel, bireysel bir yaklaşım uygulama fırsatı vermektedir.

Aynı zamanda, Padworth College müfredatın esnekliği, dünyanın her yerinden çocukların okul yılı boyunca devam etmesine ve müfredatın her öğrencinin ve eğitim grubunun bireysel ihtiyaçlarına göre ayarlanmasına olanak tanımaktadır.

Padworth College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okulda modern bir yaklaşım ve küresel bakış açısına sahip geleneksel bir İngiliz müfredatı uygulanmaktadır. Okul üniversite başvurularını destekleyen kişisel eğitmenlerle Oxbridge öğretici tarzı eğitim vermektedir. 30'a kadar milletten oluşan öğrenci topluluğuyla çeşitlilik içeren bir uluslararası topluluk sunan okulda, personel, veliler ve öğrenciler arasında yüksek düzeyde iletişim bulunmaktadır.

Sunulan düzenli testlerle kişiselleştirilmiş öğrenme planları, her öğrenci için odaklanmış hedef belirlemeye yol açmaktadır. A Level programından üniversiteye geçişi kolaylaştırmak için bağımsız öğrenmenin geliştirilmesine güçlü bir odaklanma sağlamaktadır.

Padworth'teki tüm öğrencilere, öğrencilerin nazik, bağlılık, öz disiplin, düşünme ve takım oyunculuğu gibi 5 temel erdemi geliştirmelerine yardımcı olan yenilikçi erdem dersleri öğretilmektedir. Böylelikle öğrencilerin iyi çalışma kapasitelerini geliştirebilmektedir.  

2022 yılı A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %53’ü A*-B puan aralığında başarı sağlamışlardır. Yine aynı yıl yapılan GCSE sınavında öğrencilerin %43’ü 6-9 not aralığında başarı sağlamışlardır.

Padworth College’ın Sahip Olduğu Aktiviteler

Okul öğrencilere normal derslerin dışında kulüplere ve aktivitelere katılması, yeni arkadaşlarla tanışması teşvik etmektedir. Aynı zamanda, tüm iyi üniversitelerin başvuru sahiplerinde aradığı, eğitiminizin dışında geniş bir ilgi alanı yelpazesi geliştirmenize ve sergilemenize olanak tanır.

Öğrenciler hafta boyunca sunulan çok çeşitli müfredat dışı aktivite ve kulüplerden yararlanmaktadırlar. Okul öğrencilerine pazartesiden perşembeye kadar çok sayıda okul sonrası kulüp sunmaktadır. Hafta sonu programında yoga, pişirme/yemek yapma, tesis dışı geziler ve fitness merkezi kullanımı gibi aktiviteler de yer almaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

84

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page