top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Reigate Grammar School

Surrey, İngiltere, Birleşik Krallık

Reigate Road, Reigate, Surrey, RH2 0QS

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Reigate Gramer School, Okul, M25'in hemen dışında, tarihi pazar kasabası Reigate'te bulunmaktadır. Londra, Surrey ve Sussex'e da kolay ulaşıma sahip olmaktadır.  

Reigate Gramer School, spor, müzik ve drama dahil olmak üzere çok çeşitli ders dışı etkinliklerde güçlü bir mükemmellik geleneğine sahip olmaktadır. Okul öğrencilerine akademik olarak başarılı olma, aynı zamanda liderlik becerilerini geliştirme ve çeşitli alan ve disiplinlerde çok çeşitli aktivite ve fırsatları deneyimleme şansı sunmaktadır.

Reigate Grammar School’da Uygulanan Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okulun akademik müfredatı A Level programında odaklanmaktadır. Okulun eğitim görevlileri öğrencileri, A Level'dan üniversiteye ve profesyonel hayata geçişte ve öğrencilerin iyi hazırlanmasını ve desteklenmesini sağlamaktadır. Sixth Form öğretmenleri, öğrencinin A Level programı için çalışmayı seçtiği derslerden birinden konu uzmanı olmaktadır. Öğrenciler, Sixth Fom’un iki yılı boyunca eğitmenleriyle birliktedirler ve birlikte, her öğrencinin Sixth Form’un sonunda, özel bir kişisel gelişim planının geliştirilmesine yardımcı olmaktadırlar.

2023 yılı A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %33’ü A* başarısını elde etmişlerdir. Öğrencilerin %95'i ise A*-B aralığında başarı elde etmişlerdir.

Reigate Grammar School'daki Sixth Form öğrencileri, tercihlerin %95'inden fazlasının Oxbridge, Russell Group üniversiteleri ve Tıp Fakültesi gibi dünya çapındaki üniversitelere yapmışlardır.

Reigate Grammar School’da Sahip Olan Sosyal Aktiviteler

Okulda öğrenciler yeni bir şeyler deneyerek, yerleşik hobiler geliştirerek veya Duke of Edinbur ödülleri veya Combined Cadet Force gibi programlara katılarak hayati yaşam becerileri kazanmaktadır. Kendileri hakkında bilgi edinir ve yakın çevrelerinin ötesinde arkadaşlıklar kurarlar, genellikle uzun süren arkadaşlıklar kurmaktadırlar.

Kulüplere veya etkinliklere katılmak veya bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen öğrenciler, sorumlu personel veya eğitmenleriyle görüşmektedirler.  

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1489

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page