top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Rochester Independent College

Kent, İngiltere, Birleşik Krallık

254 St Margaret's Banks, Rochester, Kent, ME1 1HY

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Rochester Independent College, uluslararası öğrencileri kabul eden canlı, destekleyici ve resmi olmayan bir atmosferde sınav başarısına odaklanılmaktadır. Öğrenciler kendileri olmaya ve genellikle beklentilerini aşan sınav sonuçlarına ulaşmaya teşvik edilmektedir.  Sınıf mevcutları ortalama 8 ila 10 kişi arasında değişmektedir.

Öğrenciler okulda olmaktan keyif almaktadır. Çünkü okul, öğrencilerine genç yetişkinler gibi davranmaktadır. Öğrencilere kendi cevaplarını aramalarını, fikirlerini dile getirmelerini, eleştirel, yaratıcı ve bağımsız düşünmelerini teşvik edilmektedir.

Rochester Independent College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Kişisel eğitmenler, kurs kombinasyonları hakkında tavsiyelerde bulunmak ve kurslarının üniversiteye giriş gerekliliklerini karşılayacak şekilde tasarlanmasını sağlamak için Sixth Form öğrencileriyle yakın iş birliği içinde çalışmaktadır. Okul, bilim, matematik, İngiliz Edebiyatı, sosyal bilimler ve film, fotoğraf ve dijital medya dahil olmak üzere yaratıcı ve görsel sanatlar alanlarında özel akademik güce sahip olmaktadır.

Okul aynı zamanda yoğun bir yıllık GCSE ve A Seviye kurslarının yanı sıra tekrar programları da sunmaktadır. Uluslararası öğrenciler uzmanlaşmış İngilizce Dili öğretim desteğinden yararlanmaktadırlar. Okul, öğrencilere yönetilen bir bağımsızlık atmosferinde gelişme fırsatı sunup, okul ile üniversite arasında bir basamak görevi görmektedir.

Rochester Independent College'daki birçok öğrenci Oxford, Cambridge, Londra Üniversitesi, Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu, Warwick Üniversitesi gibi seçkin üniversitelerde yüksek öğrenim görmektedirler.

2017 yılı A Level sonuçlarında öğrencilerin %33’ü A*-A aralığında başarı sağlamışlardır. 2019 yılında ise A Level sonuçlarında öğrencilerin %60’ı A*-B aralığında başarı sağlamışlardır.

Rochester Independent College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Rochester Independent College, GCSE ve A Level programları da dahil olmak üzere çok çeşitli yaratıcı ve sportif disiplinlere sahip olmaktadır. Bunlar derinlemesine incelenebilir, sınavlara girebilir, birçok öğrenci başarılı bir portföy oluşturabilir ve sanat ve sanat alanında kariyerlerini daha da geliştirebilmektedir. Öğrencilerin zevklerini ve tercihlerini belirlemelerine yardımcı olan, düzenli olarak düzenlenen toplantılar ve dersler, başarılı müzik, mimari, görsel ve performans sanatları düzenlenmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

358

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page