top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Saint Felix School

Suffolk, İngiltere, Birleşik Krallık

Halesworth Road, Reydon, Southwold, IP18 6SD

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

St Felix School, Suffolk'un deniz kenarındaki sakin ve huzurlu bir kırsal bölgesinde elverişli bir konumda bulunmaktadır.

Okul, öğrencilerin yalnızca niteliksel akademik hazırlıklarını değil, aynı zamanda onların tam gelişimini de hedeflemektedir. Spor ve yaratıcı yetenekler, değerli kişisel ve liderlik niteliklerinin eğitimi, davranış kuralları ve görgü kuralları gibi birçok kişisel gelişim eğitimine ev sahipliği yapmaktadır.

Saint Felix School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okulda GCSE ve A Level sınavlarına göre, öğrencilerin %40’ı A*-A aralığında başarı elde etmektedir. Her sınıfta ortalama 8 öğrenci bulunmaktadır. Eğitmenler her öğrenciye maksimum kişisel ilgi göstermek, bireysel bir yaklaşım uygulamaktadır. Öğrenciler okulda hitabet becerilerini, bağımsızlıklarını, özgüvenlerini, kendi bakış açılarını savunma yeteneklerini ve herhangi bir sorunu çeşitli açılardan görme becerilerini geliştirmektedirler. Öğrencilerin fiziksel gelişimi de okul yönetiminin temel öncelikleri listesinde yer almaktadır.

Öğrencilerin %78'i ilk tercih ettikleri üniversiteyi kazanmaktadır. Öğrencilerin %94'ü birinci veya ikinci tercih ettikleri üniversiteye yerleşmektedir.

Saint Felix School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Öğrenciler arasında çeşitli spor türleri çok popüler olmaktadır. Her öğrenci boş zamanlarını belirli bir bölümdeki derslere ayırmaktadır. Satranç, basketbol, yüzme, yelken, badminton gibi sporlar bulunmaktadır.

Okulun kampüsü çalışma, aktif ve sessiz dinlenme, spor ve yaratıcılık, açık havada yürüyüşler ve piknikler için gerekli her şeyle donatılmıştır. Bir öğrenci tiyatrosu ve bir müzik okulu, birçok bilimsel ve pratik laboratuvar bulunmaktadır. Takım sporlarına yönelik oyun alanları ve işlevsel, geniş bir spor kompleksi, her çocuğun kendine bir sosyal aktivite bulmasında yardımcı olacaktır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

279

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page