top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Scarborough College

Kuzey Yorkshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Filey Road, Scarborough, North Yorkshire, YO11 3BA

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Scarborough College, 120 yılı aşkın süredir öğrencilere çeşitli eğitim programları sunan prestijli bir özel yatılı okul olarak öne çıkmıştır. Scarborough College, İngiltere ve diğer ülkelerden gelen öğrencilere çeşitli eğitim programları sunmaktadır.

Okul her yıl 340 öğrenciyi kabul etmektedir. Bunlardan 290'ı İngiltere'den ve 50'si uluslararası öğrenciler olmaktadır. Okul dünyanın her yerinden gelen öğrencilere doğal bir ortamda mükemmel İngilizce pratiği yapma şansı vermektedir. Okul aynı zamanda samimi ve sıcak atmosferiyle de tanınmaktadır.

Scarborough College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

IB Diploma programı, sixth Form öğrencilerine teşvik edici ve zorlu bir müfredat sunmaktadır. Okulun deneyimleri, IB'nin bilgi edinmek için öğrenme sürecine tam olarak katılan araştırmacı, eleştirel ve yansıtıcı düşünürlerin gelişimini teşvik ettiğini göstermiştir. 29 ayrı ders konusu bulunmaktadır.

Sixth Form’da öğrenciler üniversite tarzı bir eğitim ortamında öğretmenleriyle yeni bir ilişki geliştirmektedirler. Liderlik becerilerini göstermek ve geliştirmek için birçok fırsata sahipler ve okul konseyine yoğun bir şekilde dahil olmak, okul, ev ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapmak ve düzenlemek, ayrıca kaymakamlık görevleri ve genç öğrencilere akıl hocaları ve spor koçları gibi rollerde yardımcı olmak için birçok fırsata sahip olmaktadırlar.

2022 yılı GCSE sınav sonuçlarında öğrencilerin %47’si A*-A notları aralığında başarı sağlamışlardır. Yine aynı yıl öğrencilerin %94’ü A*-C notları aralığında başarı sağlamışlardır.

Scarborough College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Okul öğrencilerin spor becerilerinin geliştirilmesine de önem vermektedir. Çeşitli seviyelerdeki yarışmalara katılmaktadırlar. Erkekler için en popüler sporlar ragbi, hokey, kriket, kızlar için ise netbol, hokey, tenis olmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

534

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page