top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Sevenoaks School

Kent, İngiltere, Birleşik Krallık

Sevenoaks, Kent, TN13 1HU

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Prestijli imkanlara sahip olan Sevenoaks School, yalnızca Birleşik Krallık'ta değil, tüm dünyada yaygın bir okul olarak tanınmaktadır. Ülkede öğrencilere uluslararası IB programında eğitim vermeye başlayan pratikte ilk okul olarak tarihe geçmiştir.  

Sevenoaks School’un eğitim kalitesi nedeniyle okul seçici olarak sınıflandırılmaktadır ve dünyanın her yerinden gelen öğrenciler arasında inanılmaz derecede popülere sahiptir.  Öğrencilerin en önemli avantajları arasında olumlu, özgür ve dostane bir atmosfer, her yönden mükemmel gelişim fırsatları, kendilerini gerçekleştirmeye ve öğrencilerin birey olarak oluşmasına her şekilde yardımcı olan öğretmenler yer almaktadır.

Sevenoaks School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Sevenoaks School, özgürlük ruhu ve çocukların kapsamlı gelişimine gösterilen ilgiyle öne çıkmaktadır. Bu entegre yaklaşım sayesinde okul takımları bölgesel, ulusal ve hatta dünya çapındaki yarışmalarda düzenli olarak kazanmakta ve ödüller almaktadır. Sevenoaks School kolektifleri Ulusal Gençlik Tiyatrosu, Ulusal Gençlik Orkestrası programlarına katılmaktadır. İlginç performanslar ve harika konserler düzenlemektedir. Öğrenciler mezun olduktan sonra Oxford, Cambridge, Yale gibi üniversitelere yerleşmektedir.

IB programının ortalama 40 olan puanı, 2013 yılında 14 öğrenci IB sınavlarından 45 puan elde etmiştir. 2018 yılında yapılan GCSE sınavlarında öğrencilerin %92’si 8 ve üzeri puan elde etmiştir.

Sevenoaks School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Sevenoaks School’da öğrencilerin ilgi alanlarına yönelik çok sayıda kulüp, bölüm ve stüdyo bulunmaktadır. Öğrenciler kendi yeni kulüplerini kurmak isterlerse bunun için onlara tüm kaynaklar sağlanmaktadır. Sürekli olarak ilginç ve faydalı isteğe bağlı dersler, eğlence ve bilişsel aktiviteler, spor günleri ve sınavlar, eğlenceli tatiller gerçekleştirilmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

1181

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page