top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Sherfield School

Hampshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Sherfield-on-Loddon, Hook, Hampshire, RG27 0HU

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Sherfield School’da öğrencilerin çeşitliliği, öğrencilerin hoşgörülü olmalarına ve modern dünyada özellikle değerli olan birbirlerine saygı duymalarına yardımcı olmaktadır.

Okul sıcak bir aile ortamına ev sahipliği yapmaktadır. Çocukların sürekli denetimi, kendilerini rahat hissetmelerine, yeni koşullara hızla uyum sağlamalarına, özgüven geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Sherfield School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Sherfield School, güçlü akademik eğitim ve çok sayıda ek fırsatın birleşimi, çocukların çok yönlü, yeteneklerine güvenen ve güçlü yönlerini bilen bireyler olmalarına yardımcı olmaktadır.

Küçük sınıf mevcutları ve kişiye özel öğrenimi sayesinde, akademik sıralama tablolarında düzenli olarak olağanüstü sonuçlar elde etmektedirler. Sixth Form programı, ileri eğitim için kendini adamış akademik kadro tarafından iyi derecede hazırlanmaktadır. Öğretmenler öğrencilere, düzenli saha çalışmaları, spor alışverişleri ve kültürel geziler gelişimlerini tamamlar ve bu entegre eğitim, yaşam boyu öğrenme ve kültür sevgisini aşılamaktadır.

Sherfield School mezunları, Birleşik Krallık'taki ve dünyadaki Oxford Üniversitesi, Imperial College Londra, King's College Londra, Exeter, Reading, Newcastle, Bath, Bristol, Sheffield, Nottingham, Liverpool, Manchester'daki üniversiteler, Avustralya, Finlandiya, ABD ve diğer ülkelerdeki üniversiteler  gibi üniversitelere yerleşmektedirler.

2021 yılında A seviye sınavlarında mezunların %56'sı A* notu aldı, %98'i A*'dan B'ye kadar olan puanlarla sınavları geçti. Bu, Sherfield School'un Birleşik Krallık'ta akademik açıdan en başarılı özel okulların %1'i arasına girmesine olanak sağladı. son birkaç yıldır.

2021 yılında yapılan GCSE sınavlarında öğrencilerin %72’si 8 ve üzeri puan alarak başarı elde etmiştir. Öğrencilerin %100’ü ise 6 ve üzeri puan alarak başarı elde etmişlerdir.

Sherfield School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Öğrencilerin ders dışı, kişisel gelişimine büyük önem verilmektedir. Okul, yalnızca uyumlu, kapsamlı eğitimin toplumun gerçekten mutlu üyelerini yetiştirmeye yardımcı olacağına inanmaktadır. Üstün yetenekli çocuklar için dans, tiyatro, müzik gibi özel programlar bulunmaktadır. Sporcular için mesleki eğitim bulunmaktadır. Okul öğretiminin bazı dönemlerinde ünlü konuşmacılar, öğretim görevlileri, girişimciler ve sanatçılar, iş dünyası, bilim insanları davet edilmektedir.

Okulun yetenekli öğrenci topluluğunda çok sayıda müzisyen, sanatçı, tenis ve ragbi sporcularının yanı sıra ulusal ve uluslararası bisiklet, judo, binicilik ve yüzme yıldızları bulunmaktadır. Okul ayrıca okul yılı boyunca birçok müzik ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

603

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page