top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

St Albans School

Hertfordshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Abbey Gateway, St Albans, Hertfordshire, AL3 4HB

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

St Albans School, yüksek bir akademik başarı standardını korurken, bireysel potansiyelin gerçekleştirilmesinin yanı sıra yetenek ve sorumluluğun gelişimini de teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

St Albans School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

İlk üç yılın müfredatı büyük ölçüde ortaktır ve geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Öğrencilerin hepsi matematik, İngilizce, tarih, coğrafya, Fransızca ve Latince okumaktadır. Öğrenciler Almanca, Mandarin Çincesi ve İspanyolca arasından iki dil daha seçmektedirler. Program ayrıca sanat, drama, müzik, bilgisayar ve tasarımı da içermektedir. Sixth Form’da, öğrenciler Sixth Form’un başlangıcından itibaren alınan dört konuyu incelemektedirler. Çoğu öğrenci, genişletilmiş proje ile birlikte Sixth Form’dan A Level’a kadar öğrenim görmek üzere üç ders seçmektedirler. Sixth Form programlarından mezun olanların neredeyse tamamı üniversitelere veya diğer yüksek öğrenim türlerine devam etmektedir. Öğrencilerin büyük çoğunluğu ise Russell Group veya benzeri üniversitelere yerleşmektedir.

St Albans School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Okulun aktiviteleri geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır ve çoğu ilgi alanına hitap edecek kulüpler ve topluluklar bulunmaktadır. Müzik etkinlikleri çok sayıda ve çeşitlidir ve okul korosu, koro topluluğu ve profesyonel sanatçılar tarafından düzenlenen düzenli konserler ve resitalleri içermektedir. Sanat okulu ile teknoloji ve tasarım merkezinde yaratıcı çalışma için bolca fırsat bulunmaktadır. Pek çok öğrenci Duke of Edinburgh ödül programına katılmaktadır.

Okul, futbol, atıcılık, basketbol, badminton gibi diğer spor dallarının yanı sıra rugby, futbol, hokey, kros, yüzme, kriket dallarında da yüksek düzeyde rekabet etmektedir. Okulun spor merkezinde yüzme havuzu, spor salonu, fitness merkezi ve tırmanma duvarı bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

901

Sadece erkekler

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page