top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

St Andrew's College Cambridge

Cambridge, İngiltere, Birleşik Krallık

13 Station Road, Cambridge, CB1 2JB

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

St. Andrews College Cambridge, İngiltere'nin en ünlü üniversite şehri olan, profesörleri ve öğretmenleri yüzlerce yıldır benzersiz eğitim programları yaratan Cambridge Üniversitesi'nde yer almaktadır. 500 öğrencinin yaklaşık 140'ının yurt dışından gelen öğrenciler olması, uluslararası iletişimin rahat olmasını mümkün kılmaktadır. Okul, üniversitelere %100 kabul garantisi veren, yüksek düzeyde akademik öğretime sahip 5 müfredat sunmaktadır.

St Andrew's College Cambridge’in Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

St Andrews'un üniversitelerin kabul bölümleriyle bağlantıları bulunmaktadır. Okul, grup üniversite hazırlık oturumları aracılığıyla her öğrenciye özel tavsiye ve destek sunmaktadır. Her öğrencinin, 18 aylık bir süre boyunca onları üniversiteye başvurmaya hazırlamak için haftalık olarak kendileriyle birlikte çalışan kişisel bir öğretmeni bulunmaktadır. Küçük sınıflarıyla birlikte öğretmenler öğrencilerle birebir iletişim kurmaktadırlar. Okul, kalite, rehberlik düzeyi, yaşam koşulları vb. açısından Ofsted Komisyonu tarafından düzenli olarak incelenmektedir.

Öğrencilerin yarısından fazlası Oxford Üniversitesi, Queens Mary Üniversitesi ve diğer prestijli üniversitelere yerleşmişlerdir.

St Andrew's College Cambridge’in Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

St Andrew's College Cambridge’in, zengin bir altyapıya sahip elverişli konumu, okul öğrencilerinin şehir etrafında ve Cam Nehri kıyısı boyunca yürüyüşlere ve bisiklete binmelerine olanak tanımaktadır. Öğrenciler müzeleri, kütüphaneleri, kafeleri ziyaret edebilir, spor tesislerinde spor yapabilmektedirler.  Okul kampüsünde Tartışma kulübü, satranç, futbol, basketbol gibi çeşitli aktiviteler sağlanmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

128

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page