top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

St Clare's, Oxford

Oxford, İngiltere, Birleşik Krallık

139 Banbury Road, Oxford, OX2 7AL

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

St Clare's, Oxford, her milletten ve kültürden öğrenci ve personeli ağırlamaktadır. Okulun uluslararası eğitim ve anlayışı ilerletme' misyonu, öğretim deneyimindeki yaklaşımımızı destekleyip, uluslararası fikirliliğe ilişkin değerlerin somut örneğini oluşturmaktadır. Ortak bir odak noktasıyla, uluslararası farkındalığın ve başkalarına saygının esas olduğu benzersiz bir ortam yaratmaktadır. Paylaşılan inanç ve değerler öğrenme deneyimine tamamen yerleştirilmiştir ve personel eğitim ve gelişim programı da bu yaklaşımı yansıtmaktadır.

St Clare's, Oxford’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

St Clare's, Oxford dost canlısı bir atmosfere sahip olup, sıkı çalışmaya eşit derecede önem verilmekte ve kişisel sorumluluk teşvik edilmektedir.

St Clare's, Oxford, 40 yılı aşkın deneyimiyle İngiltere'deki en eski IB okulu olarak bulunmaktadır. Öğretme tarzı, yaşam boyu öğrenme tutkusu sergileyen, kültürel açıdan bilinçli, sorgulayan zihinler yaratmaktadır. Öğrenciler, ABD'deki California Üniversitesi, Columbia Üniversitesi ve Johns Hopkins Üniversitesi'nin yanı sıra dünyanın önde gelen üniversitelerinde düzenli olarak yerleşmektedir.

Sınıf mevcutları 15 öğrenciyle sınırlıdır. Bu yüksek personel-öğrenci oranı öğrenme sürecini destekler çünkü öğretmenlerin kişisel desteğe yönelik bireysel öğrenme ihtiyaçlarını anlamalarına yardımcı olmaktadır. Okul öğrencilerine 25'ten fazla farklı dilde edebiyat da dahil olmak üzere daha yüksek ve standart düzeyde geniş bir konu yelpazesi sunmaktadır. Akademik kadronun öğrenciye yaklaşımı, karşılıklı saygı ve güven atmosferinde öğrencinin bağımsızlığının ve sorumluluğunun gelişimini teşvik etmek için tasarlanmıştır.

St Clare's, Oxford’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Öğrenciler IB öncesi ve IB öğrencisi olarak, çalışmaların bir parçası olarak bir CAS projesini tamamlamaktadırlar. Bu müfredat öğrenci deneyimlerinin üzerinde düşünmeye ve IB öğrenci profilindeki beceri ve niteliklere nasıl ulaştığınızı keşfetmeye teşvik etmektedir.

CAS projesi öğrencinin inisiyatif göstermeye, problem çözmeye, azim göstermeye ve iş birliği ve takım çalışması becerilerini geliştirmeye davet etmektedir.

Okul, iki yıl veya daha uzun süredir okulda olan IB öğrencilerine, CAS Deneyimlerinin bir parçası olarak çok çeşitli spor ve aktiviteler sunmaktadır. Tüm sporlar ve faaliyetler personelimiz veya spor profesyonelleri tarafından denetlenmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

230

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page