top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

St Francis' College

Hertfordshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Broadway, Letchworth, Garden City, Hertfordshire, SG6 3PJ

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Okulun temel amacı, öğrencilerin sürekli değişen küresel ortamda başarılı olmalarını sağlayan, kültürel miras değerlerine dayanan teşvik edici bir eğitim sağlamaktır. Okul öğrencilerine, yakın bireysel bakıma odaklanarak sürekli olarak titiz ve destekleyici bir eğitim deneyimi sunmaktadır.

Her öğrencinin benzersiz niteliklerine değer veren ve sosyal sorumluluğu, öz saygıyı ve kişisel gelişimi teşvik eden bir topluluk olarak öne çıkmaktadırlar.

St Francis' College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okul, A Level programı öğrencilerine daha fazla talep getirdiğini ve aşırı yüklenmemelerini sağlamak için öğrencileri dikkatle izlemektedir. Ek bir AS Level programının genellikle Tıp, Veteriner Bilimi veya Oxford ve Cambridge gibi üniversitedeki en rekabetçi dersleri hedefleyen kurslar tarafından alınması beklenmektedir. Ayrıca okul, daha geniş bir beceri yelpazesi geliştirmek ve öğrencilerin üniversite başvurusunu ve işe hazırlığını desteklemek için birçok zenginleştirme fırsatı mevcut olmaktadır.

2023 yılı A Level programında öğrencilerin %57’si A*A aralığında başarı sağlamışlardır. Öğrencilerin %86’sı ise A*-B aralığında başarı sağlamışlardır.

St Francis' College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Okulda tüm öğrenciler aktivitelere aktif olarak katılma teşvik edilmektedir. Öğle yemeğinde ve okuldan sonra ders dışı etkinlikler düzenlenmektedir. Hayvan bakımı, arkeoloji, sanat atölyesi, atletizm, bale gibi çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler Duke of Edinburgh ve LAMDA (Londra Müzik ve Dramatik Sanat Akademisi) ödül programlarına katılması teşvik edilmektedir. Dil kulübü, matematik bulmaca kulübü, fotoğrafçılık kulübü, bilim ve veteriner kulübü gibi çeşitli kulüpler bulumaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

292

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page