top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

St George's School, Edinburgh

Edinburgh, İskoçya, Birleşik Krallık

Garscube Terrace, Edinburgh, EH12 6BG

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Okulun temel amaçlarından birisi, öğrencilerin kendileri olma konusunda kendilerini güçlü hissedip, yenilikçilik sürekli olarak teşvik edilmektedir. Okul öğrencilerine kapsamlı bir eğitim sağlamaktadır.

Bağımsız ve özel bir okul olarak, St George's School'daki kız öğrenciler, 16 yaşında GCSE programlarına ve ardından Sixth Form’daki Lisans ve Yüksek Lisans programlarının benzersiz bir karışımından oluşan bir akademik müfredat üzerinde çalışmaktadırlar.

St George's School, Edinburgh’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Sınıf boyutları küçük tutularak, öğrencilerin bireysel ilgiye ve kız öğrencilerin tüm potansiyelini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Okul öğrencilerine, geniş ve kapsamlı bir müfredatla zenginleştirici ve esnek bir öğrenme ortamı sağlamaktadır. Öğrencilerin görüşlerini genişleten ve onları gerçek dünyaya hazırlayan liderlik ve çeşitliliğe bağlılık duyulmaktadır.

Kız öğrencilerin birçoğu, genellikle A Level programı olmak üzere beş konuyu daha ileri seviyeye götürüp, kendilerini geliştirmektedirler. Öğrenciler, bireysel ihtiyaçları karşılayan geniş ve esnek konu seçenekleri arasından seçim yapmaktadırlar.

2023 yılı A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %47’si A*-A aralığında başarı elde etmiştir. Yine aynı yıl GCSE sınav sonuçlarında öğrencilerin %30’u 8 ve üzeri puanlarla başarı elde etmişlerdir.

St George's School, Edinburgh’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Ortak müfredat, akademik müfredatın yanı sıra okulda gerçekleştirilen etkinlikleri ve öğrenme deneyimlerini ifade etmektedir. Akademik başarı, okul yaşamının önemli bir unsurudur olup, kapsamlı bir eğitim sağlamak için geniş ve zenginleştirici bir ortak müfredatla tamamlanmaktadır.

Okul öğrencilerine, popüler MUN ve münazara kulüpleri aracılığıyla uzun bir teşvik edici tartışma geleneği sağlanmaktadır. Kültürel farkındalık ve uluslararası bakış açısı, dünya çapındaki ortak okullarla yapılan kapsamlı bir öğrenci değişim programı aracılığıyla elde edilmektedir.

Ayrıca okul öğrencilerine çeşitli spor aktiviteleri ve Duke of Edinburgh ödül programına katılım sağlamaktadır. Buna karşılık öğrencilerin, akademik zenginleşme entelektüel merakı teşvik edip, akademik gelişimi artırmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Sadece kızlar

Uzmanınızla iletişime geçin.

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page