top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

St Margaret's School

Hertfordshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Merry Hill Road, Bushey, Hertfordshire, WD23 1DT

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

St Margaret's, öğrencilerin olağanüstü ilerleme kaydettiği ve özgüvenle büyüdüğü bir okul olarak öne çıkmaktadır. Küçük sınıf mevcutları ve pastoral desteğe oldukça önem verilmektedir.

Okulun akademik kadrosu oldukça gelişmiştir. Öğretmen kadrosu, konularına tutkuyla bağlı olup, öğrencilere her daim yardım etmektedirler.  

Geçen yıl okulun öğrencileri mimarlık, tıp ve havacılık mühendisliği dahil olmak üzere çok çeşitli kurslara gitmişlerdir. Küçük sınıf mevcutlarımız, tutkulu öğretmenlerimiz ve mükemmel tesislerimiz, öğrencileri ilerlemelerinde teşvik etmektedir.

St Margaret's School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Sixth Form öğrencilerine, kritik düşünce, beden eğitimi ve genel çalışmalar, üniversite hayatına geçişte onlara iyi hizmet edecek geniş bir müfredat sağlanmaktadır. Okulda, Oxbridge, Hukuk ve Biyomedikal toplulukları ayrıca iki yıl boyunca rekabetçi uygulamaları desteklemek için harici konuşmacılardan, kabul uzmanlarından ve mezunlardan yararlanan yoğun bir program sunmaktadır.

Öğrenciler öğrenimlerinin daha bağımsız bir aşamasına girseler bile, müfredata erişim konusunda desteğe ihtiyaç duyan Sixth Form öğrencilerine ihtiyaç duyanlara daha fazla bireysel bakım ve rehberlik seçeneği sunularak iyi bir hizmet verilmektedir.

2022 yılı A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %47’si A puanı, %20’si ise A* puanı alarak başarı sağlamışlardır. Yine aynı yılın GCSE sınav sonuçlarında ise öğrencilerin %48’i 8 puan, %28’i ise 9 puan alarak başarı sağlamışlardır. 

St Margaret's School’un Sahip Olduğu Öğrenci Başarıları

Okulun zenginleştirme programlarımı, öğrencilerde ömür boyu kalacak beceri ve ilgi alanlarını geliştirmektedir. Geleneksel spor, müzik, sanat ve drama fırsatlarından popüler Duke of Edinburgh ödülüne kadar, öğrencilerin, öğrenimlerinin başlangıcından itibaren okul yaşamına dahil olmaları teşvik edilmektedir.

Zenginleştirme hem müfredatın zamanlanmış bir parçasıdır hem de öğle yemeği zamanlarının ve okul sonrası oturumların bir parçasını oluşturmaktadır. Oyunlar haftalık olarak planlanmaktadır ve tüm öğrenciler takım veya bireysel spor, fitness ve sağlıkla ilgili aktivitelere katılmaktadır.

Üniversiteye hazırlık dersleri, eleştirel düşünme, genel çalışmalar, haftalık ders programı ve Genişletilmiş Proje Yeterliliği (EPQ) dahil olmak üzere Sixth Form öğrencileri için ekstralar programlanmıştır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

654

Kız ve erkek

Requires Improvement

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page