top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

St Michael's School

Carmarthenshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Bryn, Llanelli, Carmarthenshire, SA14 9TU

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

St Michael's School, yüzlerce öğrenciyle, birbirlerini desteklemelerine ve öğrenmekten keyif almalarına olanak tanıyan değerli arkadaşlıklar kurmaları için öğrencilere açık çok çeşitli fırsatlar bulunmaktadır.

Okulun öğretim kadrosu, öğrencilerin sosyal, ahlaki, manevi ve kültürel bilgilerini geliştirmek için zengin çeşitlilikte etkinliklerle birlikte en iyi konu içeriğini ve nitelikleri seçen canlı bir müfredat sunmaktadır. Aile tarzı değerleri okul yaşamının her alanına nüfuz etmektedir. Herkesin öğrenimine odaklanabileceği mutlu ve güvenli bir ortam sağlarken aynı zamanda gelecekteki başarının temellerini atarak uzun süreli fayda sağlayan unutulmaz bir eğitimle sonuçlanmaktadır.

St Michael's School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okulun kampüsünde Sixth Form'a ait çeşitli sınıfları, çalışma odalarını ve yalnızca Sixth Form’daki öğrenciler tarafından kullanılan bir ortak odayı barındıran Sixth Form Merkezi bulunmaktadır

Tüm öğrencilerin haftada belirli sayıda denetimli çalışma periyoduna katılmaları ve kayıt yaptırmaları gerekmektedir ve bu periyotlar içerisinde tamamlanan çalışmalar ve teslim edilmesi gereken ödevler kontrol edilmektedir.

Okulda, A Level öğrencilerinin St. Michaels'ta geçirdikleri süre boyunca aktivite ve ilgi alanlarını genişletebilmelerini sağlamak için çalışmaktadırlar. Özellikle sorumluluk gerektiren bir pozisyon üstlenerek liderlik ve mesleki becerileri geliştirmek için birçok fırsat bulunmaktadır. Sixth Form’un öğrencileri, seçtikleri kariyer yoluna hazırlanmaktadırlar.

St. Michael's'ta, yüksek değere sahip konulara güçlü bir şekilde odaklanıp, en iyi üniversitelere giriş için güçlü öğrenci başvuruları sağlamaktadırlar.

2023' yılı A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %79’u A*-A başarı derecesine sahip olmuşlardır. Yine aynı yılın GCSE sınav sonuçları ise öğrencilerin %87’si 8 ve üzeri puanlar alarak başarı elde etmişlerdir.

St Michael's School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Okul öğrencilerine yeni deneyimler deneme ve yeni beceriler öğrenme şansı sunan çok çeşitli okul sonrası kulüpler sunmaktadırlar. Bunların örnekleri arasında 'Sohbet Odası' adlı münazara kulübü, BT kulübümüz, yaratıcı sanatlar ve yazarlık, kaya tırmanışı, futbol, netbol gibi birçok farklı zanaat kulübü bulunmaktadır. Yıl boyunca ekip oluşturma, quizler, müzik geceleri, gezi günleri ve tesis dışı geziler ve aktiviteler gibi planlanmış etkinlikler bulunmaktadır.

Beden eğitimi her hafta iki ders olarak planlanmıştır ve öğle yemeği ve okul sonrası birçok spor da sunulmaktadır. Okulun 13 Yaş altı, 15 Yaş altı ve büyükler takımları bulunmaktadır. Diğer okullarla düzenli maçlar yapmaktadırlar.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page