top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Stockport Grammar School

Cheshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Stockport Grammar School,
Buxton Road, Stockport, Cheshire, SK2 7AF

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

1487 yılında kurulan Stockport Grammar School, İngiltere'nin en eski okullarından biri olarak öne çıkmaktadır. Öğrencilerin çoğu Oxbridge Üniversitesi’ne gidenler de dahil olmak üzeremezun olanların neredeyse tamamı Yüksek Lisans programına devam etmektedir.

Stockport Grammar School, öğrencilerin samimi ve destekleyici bir atmosferde potansiyellerini ortaya çıkarmalarını sağlamak için çok yönlü en iyi eğitimi sağlamayı amaçlamaktadır. Okulun omurgası, her faaliyetin en üst düzeyde takip edildiği açık bir disiplin çerçevesine sahip akademik mükemmellik olarak nitelendirilmiştir.

Stockport Grammar School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okulun müfredatı, öğrencilerin etkili bir şekilde nasıl öğrenileceği üzerinedir ve bu felsefeler ilk üç yılda geniş bir genel eğitimin parçası olarak tanıtılmaktadır. Fen bilimleri ayrı dersler olarak öğretilir ve tüm öğrenciler Latince, Fransızca ve Almanca öğrenmektedir.

 2022 yılında GCSE sınav sonuçlarında öğrencilerin %77'si 7 ve üzeri puan alarak başarı elde etmişlerdir. Yine aynı yılın A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %79’u A*-B aralığında başarı elde etmişlerdir.

Stockport Grammar School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Okul ilk üç yıl boyunca tüm öğrencilere iyi yapılandırılmış bir müzik eğitimi sağlamaktadır. Öğrencilere kararlılık, bağlılık ve takım çalışması duygusuna vurgu yapılmaktadır. Tüm topluluklar en yüksek standartlara ulaşmaya teşvik edilmektedir.

Okulun drama kulübü, özellikle güçlü bir gelenek uzun yıllar boyunca desteklenmiştir ve düzenli yapımlar tüm yaş gruplarını kapsamaktadır. Okulda drama kulüpleri, yerel tiyatro gruplarına geziler ve atölye çalışmaları bulunmaktadır. Beden eğitimi müfredatı aerobik, top becerileri, badminton, basketbol, dans, jimnastik, sağlıkla ilgili fitness, squash, yüzme ve voleybol gibi aktivitelerle çeşitlilik göstermektedir. Ders dışı kulüpler okçuluk, tırmanma ve eskrim gibi daha fazla spor fırsatı sunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1552

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page