top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Stonar School

Wiltshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Cottles Park, Atworth, Wiltshire, SN12 8NT

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Küresel bakış açısına sahip bir İngiliz okulu olan Stonar, küçük sınıf mevcutları, öğretimi, yüksek beklentiler, bireysel destek ve fırsatları aracılığıyla her öğrencinin yeteneklerini geliştirmektedir. Öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına yönelik köklü bir özen kültürüyle, Stonar öğrencileri mümkün olduğunu düşündüklerinden daha fazlasını ve daha iyisini yapmaktadırlar.

Stonar School’da Uygulanan Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Öğrencilerin sınavlardan edindiği katma değer puanlar, Stonar'ı ulusal düzeyde bu değerlendirmeleri kullanan İngiltere'deki bağımsız okullar arasında GCSE için ilk %1,5'e ve A Düzeyi için ilk %2,5'e yerleştirmektedir. GCSE programını başarıyla bitirdikten sonra öğrenciler Birleşik Krallık'taki herhangi bir Sixth Form programına yerleşmektedir.

Öğrencilerin başarıları akademik, binicilik ve spor, performans ve görsel sanatlar, topluluk ruhu gibi birçok alanda kendini göstermektedir. Öğrenciler zorluklarla mücadelede, takım çalışmasında, liderlikte, güçlü ilişkiler kurmada başarılı olurlar ve çok çeşitli üniversite derslerinde ve kariyerlerinde başarıya ve başarıya ulaşmaya devam etmektedir.

Globeducate Schools grubunun bir parçası olarak Stonar'ın, akademik projeler, değişimler ve ortak müzik, drama ve spor festivalleri dahil olmak üzere benzersiz bir eğitim deneyimi sunmak için iş birliği yaptığı dünya çapında ortak okulları bulunmaktadır.

2018 yılı A Level sınav sonularında öğrencilerin %85’i A*-C aralığında puanlar alarak başarı elde etmişlerdir.

Stonar School’un Sahip Olunan Sosyal Aktiviteler

Stonar School’da yaşam, canlı bir ortak müfredat programı ve yarışma evi yapısıyla zenginleştirilmiştir, dolayısıyla öğrencilerin dahil olabileceği birçok etkinlik bulunmaktadır.

Okulun ortak müfredat programı, sanat ve el sanatları kulüpleri, müzik grupları ve spor kulüplerinin yanı sıra yeni başlayanlar için Japonca, Münazara, Lego Robotik ve Kit Araba gibi seçeneklerle tüm ilgi alanlarına yönelik çeşitli aktiviteler sunmkatadır.

Stonar'ın Kâşif İzci grubu, öğrencilere dışarı çıkma, kamp ateşi aşçılığı, harita okuma ve ormanda el sanatları becerileri gibi becerileri öğrenme ve bu becerileri gece yürüyüşleri ve kamp gezileri ile test etme şansı vermektedir.

Her hafta sonu hem okul içinde hem de okul dışında seçim ve çeşitlilik içeren bir yatılı etkinlik programı yürütülmektedir. Öğrenciler kano, go-kart ve trambolin gibi çeşitli gezilerin keyfini çıkarmaktadırlar. Stonar School, İngiliz At Derneği onaylı bir Binicilik Merkezidir ve binicilik, onlarca yıldır okulun temel bir özelliği haline gelmiştir. Tesisin olağanüstü tesisleri arasında birinci sınıf kapalı ve açık hava okulları, 65 at için ahır, çok çeşitli farklı çitlere sahip bir kros eğitim sahası bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

407

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page