top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Strathallan School

Perth, İskoçya, Birleşik Krallık

Forgandenny, Perth PH2 9EG

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Strathallan Okulu, İskoçya'nın en gelişmiş ve tanınmış yatılı okullarından biri olarak öne çıkmaktadır. Strathallan School bugün, dünyanın her yerinden gelen öğrencilere çeşitli uluslararası programlarda yüksek kalitede eğitim sağlamaktadır. Strathallan okulunun alanı 153 dönümlük bir alanı kaplayıp, büyük Perth şehrinin hemen güneyinde sessiz, güvenli ve rahat bir bölgede yer almaktadır. Stratallan School, altyapısını sürekli olarak geliştirmekte ve genişletmektedir. Okulda, modern bilimsel laboratuvarlar, teknik açıdan gelişmiş bir bilgisayar merkezi, spor için sentetik kortlar, özel bir tasarım merkezi ve işlevsel bir tıp merkezi bulunmaktadır.  

Strathallan School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okulun müfredatı, ulusal İskoç eğitim sürecinin unsurlarıyla tamamlanan İngilizce programlara ve kurallara dayanmaktadır. Dersler 10-15 kişiye kadar ulaşan küçük gruplar halinde yürütülmektedir.

Stratallan School, her öğrencinin bireyselliğine ve kişiliğine değer vermektedir. Öğretmenler, akademik programın yanı sıra öğrencilere dürüstlük, başkalarına karşı hoşgörü, söz ve eylemlerinin sorumluluğunu da öğretmektedir.

Okulun mezunları geleneksel olarak dil sınavlarında, sınavlarda ve giriş sınavlarında çok yüksek sonuçlar göstermektedir. Mezunların yaklaşık %95'i Cambridge ve Oxford, Glasgow ve Edinburgh Üniversiteleri ve Aberdeen Üniversitesi dahil olmak üzere üniversitelerde eğitimlerine devam etmektedir.

2017 yılında A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %43’ü A*-A aralığında puanlar alarak başarı elde etmişlerdir.

Strathallan School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Strathallan School, öğrencilerin fiziksel gelişimine büyük önem vermektedir. Profesyonel seviyeye kadar her seviyede ders veren çok sayıda spor merkezi bulunmaktadır. Üstün yetenekli öğrenciler ulusal ve uluslararası yarışmalara katılabilmektedirler. Ders çalışmak ve oyun oynamak için gerekli tüm oyun alanları ve zeminler (toplam 150 dönümlük alan), hokey sahaları, tenis kortları, golf sahaları ve squash salonu, tam donanımlı fitness merkezi, tırmanma duvarı, güzel kapalı havuz bulunmaktadır. Öğrenciler futbol veya basketbol oynayabilir, masa tenisi ve badminton oynayabilir, kriket oynayabilir, atış veya satranç yapabilir, karate veya judo gibi dövüş sanatlarını deneyebilir. Ayrıca ragbi, netball oynamak için tüm koşullar mevcut, heykeltıraşlar için bir çember, bisiklet yolları ve binicilik okulu bulunmaktadır. Öğrenciler yelken açmayı öğrenebilir, dağ kayağı veya kano (kano) yapmayı öğrenebilir, eskrimde kendilerini deneyebilmektedirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page