top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

The Mary Erskine School

Edinburgh, İskoçya, Birleşik Krallık

3 Queensferry Road, Edinburgh, EH4 3EZ

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

The Mary Erskine School’un temel vizyonu kapsamlı eğitimin öncüsü olmak ve her çocuğa başarılı olma fırsatı vermektir. Misyonumuz ise, dünyaya tam ve mutlu bir hayat sürmek için ihtiyaç duydukları her şeyle donatılmış olarak çıkan, güçlü değerlere sahip, ayakları yere basan, dirençli, başarılı çocuklar yetiştirmektir.

Okul çeşitli öğrenci gruplarına çok yönlü bir eğitim sunmaktadır. Öğrencileriyle güçlü ilişkiler kurmaya ve öğrencilerin duygusal, sosyal ve akademik açıdan gelişebilmeleri için kendilerini mutlu, güvende ve emniyette hissetmelerine yardımcı olmaya zaman ayırmaktadırlar.

The Mary Erskine School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

The Mary Erskine School Sixth Form’unda okulun amacı, öğrencileri üniversiteye hazırlamaya yardımcı olan, kendi kimliğine ve bireysel yaklaşımına sahip, karma eğitim veren bir öğrenci topluluğu oluşturmaktır. Öğrenciler okulun ortak topluluk yaşamına tam olarak katkıda bulunurken, öğrenci yerine bağımsız, sorumlu ve kendi kendini motive eden öğrenciler olmayı öğrenmektedirler.

Okuldaki son yıllarında öğrenciler gerçek bir üniversite öncesi deneyimin tadını çıkarmaktadırlar. Onları daha bağımsız ve yaratıcı düşünme, yazma ve davranış biçimlerine yönlendiren kişisel bir öğretmenin bulunduğu küçük öğretmen gruplarına ayrılmaktadırlar. Eğitmenler UCAS başvuruları, üniversite görüşmelerine hazırlık ve hem gayri resmi olarak hem de rehberlik yapısı aracılığıyla referanslar sağlama konusunda yardım sunmaktadır.

Sixth Form öğrencilerinin çoğunluğu spor, müzik, sahne sanatları ve ders dışı etkinlikler dahil olmak üzere okul yaşamının diğer alanlarına dahil olmaktadır.

The Mary Erskine School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

The Mary Erskine School’da öğrencilerin yeni bir şeyler keşfetmesine, eğlenmesine ve yeni arkadaşlar edinmesine yardımcı olmak amacıyla 300'den fazla kulüp ve topluluğun yanı sıra spor, müzik ve drama, açık havada öğrenme, geziler ve topluluğa katılım konularında geniş kapsamlı fırsatlar bulunmaktadır.

Okulun müfredat ve müfredat dışı faaliyetlerden oluşan programı, her çocuğa gerçek yeteneklerini keşfetme, onları sonuna kadar geliştirme ve bunları hem kendi kişisel tatminleri hem de daha geniş toplumun yararına nasıl kullanacaklarını bilme fırsatı vermektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Uzmanınızla iletişime geçin.

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page