top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

The National Mathematics and Science College

Warwickshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Westwood Way, Coventry, Warwickshire, CV4 8JB

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

The National Mathematics and Science College, yüksek düzeyde bilgiye sahip yetenekli lise öğrencilerine yönelik seçkin ve prestijli bir eğitim kurumu olarak öne çıkmaktadır. Birleşik Krallık'taki Sixth Form programına uygun teknik bir odağa sahiptir ve bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM konuları (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik)) alanlarında uzmanlaşmıştır. Okul temel bir bilimsel temele sahiptir, burada yüksek nitelikli öğretmenler çalışmaktadır, kurum profil kuruluşlarının ve denetim organlarının akreditasyonuna sahip olmaktadır.

The National Mathematics and Science College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Okul dersleri ve üniversite düzeyinde çalışmaları, spor, fiziksel ve yaratıcı gelişim programını bir arada tutmaktadır. Öğrenciler pasif dinleyiciler olarak değil, eğitim sürecinin aktif katılımcıları olarak hareket etmektedir. Müfredatın planlanması ve düzenlenmesinde yer almaktadırlar. The National Mathematics and Science College, İngiltere'deki en iyi üniversiteler ve kolejlerle aktif olarak iş birliği yapmaktadır, öğrenciler gezi ve çalışma turları düzenlemektedir. Sistemin başarısı, mezunların her yıl İngiltere'deki ve dünyadaki en iyi ve en prestijli üniversitelerin saflarına katılmasıyla doğrulanmaktadır. Öğrenciler Oxford, Cambridge ve Ivy League üniversitelerine yerleşmektedir.  Mezunlar İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın her yerindeki en iyi eğitim kurumlarına girmektedir.

2021 yılı A Level sınavlarında öğrencilerinin %93’ü A*-A aralığında puanlar alarak başarı elde etmişlerdir.  

The National Mathematics and Science College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Okulun eğitim sistemi sadece konularda aktif gelişimi değil aynı zamanda spor, yaratıcı ve kişisel eğitimi de içermektedir. Tenis, kriket, futbol, badminton, yüzme, koşma, jimnastik, yoga, fitness gibi sporlar bulunmaktadır.

Kampüs içerisinde herkesin kendine uygun bir aktivite bulabileceği kulüpler, kulüpler ve ilgi alanları bulunmaktadır. Hitabet becerileri için programlar ve öğrencilerin yalnızca yetkililerin ilkelerini incelemekle kalmayıp aynı zamanda İngiliz Parlamentosu toplantılarına katılıp hükümet üyeleriyle iletişim kurduğu Parlamento Kulübü de bulunmaktadır.

Müfredat dışı yaşam da çok yoğun olmaktadır. Öğrenciler gezilere ve yürüyüşlere katılmaktadırlar. Sinema, tiyatro, müzik konserleri ve performansları ziyaret etmektedirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

110

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page