top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

The Portsmouth Grammar School

Hampshire, İngiltere, Birleşik Krallık

High Street, Portsmouth, Hampshire, PO1 2LN

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Portsmouth'ta eğitim görmek, miras açısından zengin bir şehrin ve eşsiz bir ada konumunun tüm kültürel ve tarihi ilgi alanlarını sunan harika bir deneyim olarak öne çıkmaktadır. Misafirperver ve destekleyici aile yanı konaklama aileleri, öğrencilerin geldikleri andan itibaren en olumlu deneyimi yaşamalarını sağlamak için okulla yakın iş birliği içinde çalışmaktadır.

The Portsmouth Grammar School'da eğitim vermek, tüm öğrencilerde bağımsızlığı ve iş birliğini, uyum sağlama yeteneğini ve kişisel farkındalığı geliştirerek öğrenmenin gerçek mutluluğunu teşvik etmektedir. Öğrencilerin hem derslerde hem de kapsamlı ortak müfredat programımız aracılığıyla deneyimlediği fırsatlar, meraklı, şefkatli, ileri görüşlü ve kararlı gençleri besleyerek onları kendi entelektüel tutkularını keşfetmeye teşvik etmektedir.

The Portsmouth Grammar School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Sixth Form, A Level müfredatımız tüm öğrencilere makaleye dayalı, yaratıcı veya pratik olabilen Genişletilmiş Proje Yeterliliği (EPQ) alma fırsatı sunmaktadır. Öğrenciler çok çeşitli topluluk ortaklığı projeleri ve iş deneyimi, beceri koçluğu ve liderlik gelişimi fırsatları arasından seçim yapabilmektedirler.

Program, Birleşik Krallık'taki veya yurtdışındaki en rekabetçi üniversitelerde yer bulmaya yardımcı olmaktadır. Okul öğrencilerine gelecek neslin yenilikçileri ve liderleri olmaları için gerekli bilgi, beceri ve deneyimi kazandıracak, akademik zenginleşmeye yönelik dinamik ve geleceğe yönelik bir yaklaşım sunmaktadır.

The Portsmouth Grammar School Sixth Form programı, Altıncı Form öğrencilerinin tam potansiyellerine ulaşmaları için desteklendiklerini ve güçlendiklerini hissettikleri bir ortam sağlamaktadır.

Öğrencilerin yaklaşık %90'ı ilk tercihi olan üniversitede yer kazanmaktadır. Kapsamlı bireysel desteği içeren ayrıntılı, destekleyici bir program, öğrencilerin üniversite başvurularının olabildiğince güçlü olmasını sağlamaya adanmıştır. Öğrencilerin aldığı rehberlik ve destek kapsamlıdır ve konuya özel konu tartışma gruplarını, akademik genişleme faaliyetlerini, özel giriş sınavı derslerini, Oxford ve Cambridge mezunlarının konuşmalarını ve kapsamlı mülakat hazırlığı ve uygulamalarını içermektedir.

2023 yılı A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %70’i A*-A aralığında puan alarak başarı elde etmişlerdir.

The Portsmouth Grammar School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Müfredatımız, ortak müfredatımız, ev sistemimiz ve pastoral bakımımız, birbiriyle bağlantılı çok çeşitli disiplinlerde bir fırsatlar çerçevesi sağlamaktadır. Okulda voleybol, futbol, badminton, masa tenisi, futbol, basketbol gibi birçok aktivite bulunmaktadır. Çeşitli kulüplere ev sahipliği yapan okulun temel amacı bağımsız ve iş birliği içinde çalışan ve risk alan bireyler yetiştirmektir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

1348

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page