top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

The Royal Masonic School for Girls

Hertfordshire, İngiltere, Birleşik Krallık

Rickmansworth Park, Rickmansworth, Hertfordshire, WD3 4HF

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

The Royal Masonic School for Girls kendisini “büyük ve arkadaş canlısı bir aileye” sahip bir topluluk olarak konumlandırmaktadır. Eğitim programlarında akademik eğitim, yeteneklerin çok yönlü gelişimi ile uyumlu bir şekilde birleştirilmektedir. Aktif spor, oyunculuk becerileri, sanatsal beceriler, tasarım alanındaki öğrenci başarıları, okulun yapıtaşını oluşturmaktadır.

The Royal Masonic School for Girls’ün Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

The Royal Masonic School for Girls’te ana dili İngilizce olmayan öğrencilere “özel” ilgi gösterilmektedir. Uluslararası öğrenciler hem bireysel hem de mini gruplar halinde ek dil dersleri almaktadırlar. İngilizce konuşulan topluluğa başarılı entegrasyon, özel kurslar, yüksek nitelikli kadrolar ve okuldaki her kişiye bireysel yaklaşımla kolaylaştırılmaktadır.

 Okulun ilk üç yılı, ulusal müfredatın gerekliliklerini karşılayan ve onun çok ötesine geçen geniş bir genel eğitim sağlamaktadır. Öğrenciler İngilizce, matematik, bilim, tarih, coğrafya, felsefe, bilgisayar bilimleri, gıda ve beslenme, sanat, drama, beden eğitimi ve yaşam becerileri gibi çok çeşitli konuları kapsamaktadır. Akademik müfredat, çok çeşitli ortak müfredat fırsatlarıyla desteklenip, her öğrenci için özel bir zaman çizelgesi sağlamak üzere tasarlanan programlarla zenginleştirilmektedir.

Sixth Form’da okul öğrencilerine 29 farklı ders konusu sunmaktadır. Politika, klasik medeniyet, fotoğrafçılık, sosyoloji ve psikoloji bu aşamada müfredata eklenen yeni konular olarak öne çıkmaktadır. Neredeyse tüm Sixth Form öğrencileri yüksek öğrenime devam etmektedir.

2009 yılı GCSE sınav sonuçlarında öğrencilerin %83’ü A*-B aralığında puan alarak başarı sağlamışlardır. Yine aynı yılın A Level sınav sonuçlarında çğrencilerin %80’i A puanlarını alarak başarı sağlamışlardır.  2019 yılı GCSE sınav sonuçlarında öğrencilerin %20’si A* puanlarını alarak başarı sağlamışlardır.

The Royal Masonic School for Girls’ün Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Okuldaki öğrenciler, özellikle sınıf dışı aktif faaliyetler yoluyla edinilen maksimum bilgi ve becerileri almaktadırlar. Öğrencilere, eğitim programları, saha gezileri sağlanmaktadır. Öğrenciler İngiltere'ye, Avrupa ülkelerine giderek Gana'yı ziyaret etmektedirler. Okul diğer kurumlarla aktif olarak iş birliği yapmaktadır. Hem eğitici hem de eğlenceli çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Yüzme, fitness, jimnastik, rugby, netbol, hokey, kitap kulübü, film kulübü, resim, dans, orkestra şarkı söyleme, seramik kursları, aşçılık kursları gibi öğrencilerin yapabileceği birçok aktivite bulunmaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

999

Sadece kızlar

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page