top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

The Worthgate School

Canterbury, İngiltere, Birleşik Krallık

68 New Dover Road, Canterbury, CT1 3LQ

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

The Worthgate School, öğrencilerin kişisel ve akademik gelişimlerine yönelik uluslararası bir okul olarak öne çıkmaktadır. Okulda öğrenciler en uygun koşullar altında en yüksek akademik standartlara göre eğitim görmektedirler.

Okulda öğrencilere bireysel yaklaşım sağlanmaktadır. Öğretmenler her öğrenciye eşit ilgi göstermektedir. Bireysel eğitim merkezinin, sınıfların, laboratuvarların modern donanımı, eğitim materyallerinin etkili bir şekilde özümsenmesini kolaylaştırmaktadır.

The Worthgate School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

The Worthgate School adını yüksek düzeydeki akademik hazırlıklarıyla dikkat öne çıkarmaktadır. Okul eğitiminin sonunda öğrencilerin %100'ü üniversiteye yerleşmektedir. Öğrencilerin %83’ü TOP 20 Üniversite sıralamasındaki eğitim kurumlarından teklif almaktadır. Okulda edinilen temel bilgiler, öğrencilerin Bath, York, Leicester, Exeter ve Loughborough Üniversitesi'ne kaydolmalarına olanak tanımaktadır. Ayrıca okul mezunları eğitimlerine İngiltere'deki diğer prestijli üniversitelerde devam etmektedir.

Okulda standart üniversite öncesi hazırlık programları çocukların dikkatine sunulmaktadır. The Worthgate School, öğretimin kalitesi ve çocuğun kişiliğinin çok yönlü gelişimi için fırsatların çeşitliliği ile tanınmaktadır. Okul, Birleşik Krallık'taki prestijli üniversitelere yüksek kabul garantisi vermektedir. Akademik hazırlığın kalitesi aynı zamanda dünyanın en ünlü üniversitelerinde eğitime devam etmeyi de mümkün kılmaktadır.

Okul alanı, öğrencilerin tamamen çalışmaya konsantre olabilmeleri için düzenlenmiştir.

2022 yılı A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %75’i A*-A aralığında puan elde ederek başarıya ulaşmışlardır.

The Worthgate School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Okulda ders dışı gelişim için çok sayıda çevre ve topluluk bulunmaktadır. Spor, sanat, tiyatro, STEM, programlama, görüşme becerileri gibi birçok aktivite bulunmaktadır. Genellikle her öğrenci kendisi için 2-3 aktivite seçip çeşitli alanlarda kendilerini geliştirmektedirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

304

Kız ve erkek

Requires Improvement

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page