top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

The Yehudi Menuhin School

Surrey, İngiltere, Birleşik Krallık

Stoke d'Abernon, Cobham, Surrey, KT11 3QQ, UK

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

The Yehudi Menuhin School, Surrey kırsalında, Londra'ya yakın ve hem Gatwick hem de Heathrow'a kolayca ulaşılabilecek güzel bir arazide bulunmaktadır.

Okul, öğrencilerine yaylı çalgılar, piyano ve klasik gitar alanlarında uzman müzik eğitimi vermekte ve onların müzik sevgisinin peşinden gitmelerini, müzikal potansiyellerini geliştirmelerini ve performans standartlarını yakalamalarını amaçlamaktadır. Okul ayrıca her bireyin entelektüel, sanatsal ve sosyal becerilerini tam olarak geliştirebileceği rahat ve açık bir topluluk içinde geniş bir eğitim sağlamaktadır.

The Yehudi Menuhin School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Müfredat dengeli olacak ve her öğrencinin hem müzik hem de genel eğitimine tam anlamıyla adalet sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sanat, edebiyat ve bilim anlayışını içeren akademik çalışmalar, yaratıcı, zeki ve duyarlı müzisyenlerin yetiştirilmesi için hayati önem taşımaktadır. Tüm sınıflar küçüktür ve bireysel ilgi için mükemmel fırsatlara sahip olmaktadır. Sanatsal ve yaratıcı yeteneklerini genişletmek için tüm öğrenciler resim, seramik ve tekstil gibi çok çeşitli sanatsal ortamlarda çalışmaktadırlar. Sınırlı İngilizceye sahip yurtdışından gelen uluslararası öğrenciler, uzman öğretmenlerden İngilizce alanında yoğun bir ders almaktadırlar.

2023 yılı GCSE sınav sonuçlarında öğrencilerin %70’i 7-9 aralığında puan elde ederek başarı sağlamışlardır. Yine aynı yıl A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %65’i A*-A aralığında puanlar alarak başarı sağlamışlardır.

The Yehudi Menuhin School’un Sahip Olduğu Aktiviteler

Okulda günün en az yarısı müzik çalışmalarına ayrılmaktadır. Öğrenciler her hafta birinci çalışma enstrümanlarıyla ilgili olarak en az iki adet birer saatlik ders ve ikinci çalışma enstrümanlarıyla ilgili en az yarım saat ders almaktadırlar. Tüm öğrenciler kompozisyon konusunda rehberlik alıp, düzenli olarak bestecilerin atölye çalışmalarına ve konserlerine katılmaktadırlar. Müzik müfredatında işitsel eğitim ve genel müzisyenlik çalışmaları yer almaktadır.

Solo performans için düzenli eğitim, okulun müzik etkinlikleri açısından merkezi bir öneme sahip olmaktadır. Öğrenciler ayrıca yaylı çalgılar orkestrası ile oda müziği performansları sergilemektedirler. Konserler her hafta birkaç kez okul içinde ve Birleşik Krallık'ta ve yurt dışında çok çeşitli mekanlarda verilmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

87

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page