top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Westbourne School

Cardiff, İngiltere, Birleşik Krallık

Hickman Road, Penarth, Vale of Glamorgan, CF64 2AJ

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Westbourne School’da uluslararası öğrenciler, kendilerini geleneksel bir İngiliz okulunun atmosferine tamamen kaptırma fırsatından etkilenmektedir. Uluslararası öğrenciler için %15-20 oranında bir kontenjan bulunmaktadır. Eğitim sistemlerindeki önemli farklılıklara rağmen, öğrenciler yeni koşullara hızla uyum sağlayıp, İngiliz modeline göre eğitim görmektedirler.

Öğretmenler, her öğrenciye bireysel bir yaklaşım izleyip, her öğrencinin milli değerlerine saygı göstermektedir. Aynı zamanda öğrencilerin güvenliğini ve rahatını dikkatle izlemektedirler.

Westbourne School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Westbourne'daki Sixth Form, bireyselleştirilmiş akademik mükemmellik konusunda sürükleyici bir deneyim olarak öne çıkmaktadır. Geniş bir yerel ve uluslararası topluluktan en iyi genç beyinleri kendine çeken, Cardiff yakınlarındaki Penarth kampüsünde bulunan Westbourne'un akademik açıdan titiz IB Programında yılda sınırlı sayıda öğrenciye yer verilmekedir.

Öğrenciler geniş düşünmeye, büyük sorular sormaya, meraklı, enerjik öğrenenler olmaya teşvik edilmektedir. Belirli bir müfredatın sınırlarının ötesinde düşünmeleri için erken yaşlardan itibaren desteklenmektedirler. Öğrenciler sadece ulusal ve hatta küresel düzeyde akademik yetenekleriyle tanınmakla kalmayıp, aynı zamanda eşsiz bir kişisel başarı duygusu da kazanmaktadırlar.

Westbourne mezunlarının %90'ı Birleşik Krallık üniversitelerinin seçkin Russell Group üniversitelerine yerleşmeyi başarmaktadır. 2021 IB sonuçlarında Birleşik Krallık'ta 1 numaralı ve dünya çapında birinci okul olarak öne çıkmaktadır. 2023 yılı GCSE sınavlarında öğrencilerin %85’i 8-9 aralığında puan alarak başarı elde etmişlerdir.

Westbourne School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Spor, Westbourne School'da eğitimin ayrılmaz bir parçası olmaktadır. Uluslararası öğrencilere yelken, basketbol, yüzme, kürek çekme, tenis, futbol gibi çeşitli spor aktiviteleri sunulmaktadır.

Birçok öğrenci müzik ya da drama ile uğraşmaktadır. Tiyatroda ya da müzik aletleriyle ilgilenmektedirler. Çok sayıda kulüp ve ilgi grubu bulunmaktadır. Öğrenciler Duke of Edinburgh ödül programına katılabilmektedirler.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

402

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page