top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Windermere School

Windermere, İngiltere, Birleşik Krallık

Patterdale Road, Windermere, The Lake District, LA23 1NW

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Windermere School yüzyıllarca süren başarılı çalışmalarla cilalanmış klasik İngiliz eğitim geleneklerini sadakatle takip etmektedirler.

Windermere School, modern teknolojilerde uzmanlaşma, yenilikçi pedagojik yaklaşımlar ve teknikler konusunda uzmanlaşma, yeni müfredat ve ek konular sunmayı amaç haline getirmiştir. Akademik, fiziksel, yaratıcı ve kişisel gelişimin birleşimi, okulun tüm ana kategorilerde en yüksek puanları almasına yardımcı olup, öğrencilerin rahat, samimi bir ortamda eğitim görmesine olanak tanımaktadır.

Windermere School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Windermere School’da sunulan müfredat, öğrencilerin mümkün olduğu kadar çok fırsata maruz kalması ve okuldan çok yönlü bireyler olarak ayrılması gerektiği inancını yansıtmaktadır. Küçük sınıf mevcutlarıyla her öğrencinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır. Her öğrenciye, okulda geçirdikleri yıllar boyunca yanlarında kalacak, işleri günlük olarak denetleyecek ve savunuculuk yapacak kişisel bir öğretmen sağlanmaktadır. Sixth Form öğrencileri, uluslararası kabul görmüş IB Diploması veya IB Kariyer Programını işlemektedirler. Sixth Form öğrencileri BTEC İşletme eğitimi alma fırsatına da sahip olmaktadır.

Windermere School, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan İngiltere'nin Göller Bölgesi Ulusal Parkı'nda muhteşem bir konuma sahip olmaktadır. Okul, RYA (Kraliyet Yatçılık Birliği) onaylı su sporları merkezine ve Windermere Gölü kıyısındaki kayıkhanesine sahip olmaktadır. Okul, yarış eğitimi nedeniyle İngiliz Gençlik Yelken Tanınan Kulübü statüsüne layık görülmüştür ve Birleşik Krallık'ta bu akreditasyona sahip olan tek okul olarak öne çıkmaktadır.

2018 yılı GCSE sınav sonuçlarında öğrencilerin %93’ü A*-C aralığında puan alarak başarı elde etmişlerdir.

Windermere School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Müzik, resim ve drama okul yaşamında önemli bir rol oynamaktadır. Oda gruplarına ve orkestraya giden iki koro ve bireysel eğitim bulunmaktadır. Öğrenciler okulun bölgesel müzik festivallerine katılmaktadır. Central School of Speech and Drama ve LAMDA sınavlarına konuşma ve drama alanında da girilmektedir. Sanat ve tasarım teknolojisi önemli bir kapsam ve fırsat sağlamaktadır.

Windermere School’un su sporları merkezi Hodge Howe, Windermere kıyılarında 160 metreden fazla göl kıyısına sahip olup, okulun ders programı dahilinde ve müfredat dışı etkinlik programının bir parçası olarak çok çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Hokey, netbol, tenis, atletizm ve daha pek çok alanda geleneksel rekabetçi spor takımları bulunmaktadır. Birçok öğrenci okulların yanı sıra bölgesel ve ulusal takımlarda da oynamaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

328

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page