top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Wolverhampton Grammar School

Wolverhampton, İngiltere, Birleşik Krallık

Compton Road, Wolverhampton, WV3 9RB

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Wolverhampton Grammar School’un vizyonu “zihinlerin yanı sıra yaşamları da dönüştüren bir eğitim” sunmaktır. Kişiselleştirilmiş bir müfredat benzersiz bir eğitim ve öğrenme deneyimi sağlamaktadır. Öğrenciler, bölgedeki herhangi bir okuldaki en geniş müfredat dışı aktivite yelpazesini içeren bir deneyimin yanı sıra mükemmel GCSE ve A Level sınav sonuçlarına ulaşmaktadırlar.

Wolverhampton Grammar School’un Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Müfredat iki haftalık bir zaman çizelgesi kullanılarak sunulmaktadır. Dil seçimleri ve bilgisayar bilimleri de dahil olmak üzere çok çeşitli akademik konuları kapsamaktadır. Sixth Form öğrencileri, 20'den fazla A Level dersi ve Cambridge Teknik niteliklerinin yanı sıra Genişletilmiş Proje Yeterliliği (EPQ) seçeneğine sahip olmaktadır. Öğrenciler Oxford, Cambridge ve diğer Russell Group kurumları dahil olmak üzere mükemmel üniversitelere yerleşmektedirler.

Wolverhampton Grammar School’un Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Öğrenciler 140'ın üzerinde müfredat dışı aktiviteden, kulüpten, topluluktan, geziden, uluslararası geziden ve spor turlarından yararlanmaktadırlar. Sporun okulda uzun bir geleneği bulunmaktadır. Öğrenciler şehir, bölge ve ulusal düzeyde yarışmaktadırlar. 25 dönümlük alanda ragbi, kriket, hokey ve futbol sahaları, netbol sahaları, her türlü hava koşuluna uygun halı saha ve atletizm pistinin yanı sıra dans stüdyosu, çoklu spor salonu ve badminton, squash ve fileler için kapalı sahalar içeren tam donanımlı bir spor merkezi bulunmaktadır.

Sanat, müzik ve drama için özel olarak inşa edilmiş tesisler, sergiler ve okul prodüksiyonları için mümkün olan en iyi mekanları sağlamaktadır. Viner Galerisi olarak bilinen profesyonel sanat galerisi hem öğrenciler hem de ticari sanatçılar tarafından kullanılırken, çağdaş Hutton Tiyatrosu okul genelindeki öğrencilerin olağanüstü performanslarına ev sahipliği yapmaktadır. Başarılı bir müzik bölümü kampüsün kalbinde yer alır ve öğrenciler okuldan önce ve sonra birçok müzik grubunda ve toplulukta yer almaktadır.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Harici

768

Kız ve erkek

Outstanding

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page