top of page
laser-light-doors-pathway-over-blue-background-banner_cq5dam.web.1400.jpg
Bishop_siteiçin logo.png

Wrekin College

Wellington, İngiltere, Birleşik Krallık

Sutherland Rd, Wellington, TF1 3BH

5.png
Bilgi alın

Study UK, Birleşik Krallık Liseleri Resmi Başvuru Merkezi'dir. Merkezde çalışan uzmanlar Birleşik Krallık liseleri konusunda uzmanlaşmıştır. Doğru lise seçimi, liselere başvuruların yapılması, vize danışmanlığı, konaklamaların ayarlanması, uçak biletinin ayarlanması, Birleşik Krallık havaalanlarından konaklama yapacağı yere kadar transferin planlanması ve Birleşik Krallık'ta uyum eğitimlerine kadar tüm konularda sizlere ücretsiz destek sunulur. 

Wrekin College kampüsü, Londra'dan yaklaşık 3,5 saat uzaklıkta, Shropshire'da, küçük Wellington kasabasında yer almaktadır. Wrekin College, 1880 yılında tanınmış bir hayırsever olan Sir John Bailly'nin güçleri tarafından kuruldu. Bugün toplam kampüs alanı 100 dönüme ulaşmış olup, Wrekin College’ı çevreleyen muhteşem yeşil manzara sayesinde “Bahçedeki Okul” lakabını almıştır.

Wrekin College’ın Uyguladığı Müfredat ve Öğrenci Başarıları

Dünyanın her yerinden gelen öğrenciler, Cambridge ve Oxford da dahil olmak üzere en prestijli ve dereceli üniversitelere girmelerine olanak tanıyan yüksek düzeydeki akademik eğitimin değerini bilmektedirler. Okuldaki akademik hazırlık, yıllık GCSE ve A Level sınavları sırasında yüksek seviyesini açıkça göstermektedir. 2013 yılı GCSE sınav sonuçlarında öğrencilerin %87'si A*-C aralığında puan alarak başarı sağlamışlardır. Yine aynı yıl A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %87’si A* puan alarak başarı elde etmişlerdir.

Okul, modern düzeyde ekipman ve öğrenciler için mükemmel, arkadaş canlısı, rahat bir atmosfer sergilemektedir. Ayrıca okul, hangi milletten, kökenden veya mezhepten olursa olsun çocuklarınokulda eğitim görebilmesi amacını öne çıkarmaktadır.

2021 yılı A Level sınav sonuçlarında öğrencilerin %30'u A*-A aralığında puan alarak başarı sağlamışlardır.

Wrekin College’ın Sahip Olduğu Sosyal Aktiviteler

Öğrencilerin ders dışı saatlerinde çok çeşitli isteğe bağlı dersler, spor ve aktif rekreasyon, ilginç etkinlikler ve geziler bulunmaktadır.

Çocukların sporuna ve fiziksel gelişimine çok dikkat edilmektedir. Okulda öğrencilerin boş zamanlarında katılabilecekleri golf, polo, atletizm, kriket, badminton, yüzme, netbol gibi sporlar bulunmaktadır.

Ayrıca öğrencilerin ilgi alanlarına, yaratıcı stüdyolara, bilimsel ve akademik topluluklara ilişkin çok sayıda çevre ve bölüm bulunmaktadır. Belirli aralıklarla yurt dışı gezileri düzenlenmektedir.

Konaklama türü:

Öğrenci sayısı:

Cinsiyet grubu:

Başarı derecesi:

E-posta (İngilizce):

E-posta 2 (Türkçe):

İletişim (İngilizce):

İletişim (Türkçe):

Yatılı okul

566

Kız ve erkek

Good

Başvuru yapın

Faydalı dökümanlar;

Okul kataloğu

Müfettiş raporu

bottom of page