top of page
 • Ücretsiz danışmanlık hangi hizmetleri kapsamaktadır?
  Aşağıdaki hizmetleri ücretsiz olarak sunarız; Lise başvuruların yapılması Vize danışmanlığı Konaklama bulma desteği İndirimli uçak bileti ve ekstra bagaj hakkı tanımlanması (40 kg), Turkish Airlines İngiltere havaalanından konaklama yapılacak yere transferin ayarlanması Uyum eğitimleri 7/24 Acil destek hattı (Eğitim aldığı süre boyunca)
 • Birleşik Krallık eğitim sisteminde liseler kaç yıldır?
  Birleşik Krallık'ta liseler toplam 5 yıldır. Fakat uluslararası öğrenciler GCSE (1. yıl), GCSE (2. yıl), AS Level (3. yıl), A Level (4. yıl) kademelerine göre eğitim alabilmektedir.
 • Birleşik Krallık'ta 2 yıl yerine 1 yıl Intensive GCSE lise programına katılabilir miyim?
  GCSE programları 14-16 yaş grubu öğrenciler için uygundur. Ama akademik geçmişi güçlü olan 16 yaşındaki öğrenci 1 yıl Intensive GCSE programına katılabilir.
 • Birleşik Krallık'ta 2 yıl yerine 1 yıl Intensive A Level lise programına katılabilir miyim?
  A Level programları 16-18 yaş grubu öğrenciler için uygundur. Ama akademik geçmişi güçlü olan 17-18-19 yaşındaki öğrenci 1 yıl Intensive A Level programına katılabilir.
 • Türkiye'de lise öğrencisiyim. Lise değişim programları ile 1 yıl İngiltere'de eğitim alabilir miyim?
  Evet İngiltere'de eğitim alabilirsiniz. Başarı ile tamamlamanız halinde üst sınıfa geçerek Türkiye'de eğitiminize devam edebilirsiniz.
 • Türkiye'de lise öğrencisiyim. Lise eğitimime İngiltere'de devam edersem Türkiye'de lise denklik diploması alabilir miyim?
  Gerekli şartları karşılayan öğrenciler lise denklik diplomasını alabilir. Konu ile ilgili gerekli şartlar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın yayınladığı "Denklik Kılavuzu"nda yer almaktadır. Belgeleri görüntülemek için lütfen aşağıda bulunan ilgili yerlere tıklayın. 1. Denklik Kılavuzu 2. Denklik Belgesi Alacaklar İçin Başvuru Formu 3. Denklik Seviye Tespit Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu 4. Millî Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği (Resmî Gazete Tarihi: 05.04.2023 Resmî Gazete Sayısı: 32154) 5. Millî Eğitim Bakanlığı Denklik İş ve İşlemlerine İlişkin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Çalışma Esaslarına Dair Yönerge
 • İngiltere'de lise eğitimi ücretli mi? Devlet ve özel liselere kayıt yaptırabilir miyim?
  İngiltere'de devlet liseleri ücretsizdir. Devlet liselerinde eğitim almak için velinin ya da eğitim alacak öğrencinin İngiltere'de oturum iznine sahip olması gerekmektedir. Oturum iznine sahip olmayan öğrenciler özel liselere kayıt yaptırabilir. Özel liseler için yıllık ücret ödenmelidir.
 • Selective Liseler ve Non-selective Liseler arasındaki fark nedir?
  Selective liseler kendi kabul sınavı ile başarılı öğrencileri okula kabul eden liselerdir. Non-selective liseler ise öğrenciyi doğrudan sözlü mülakat ile değerlendirip kabul eden liselerdir.
 • İngiltere'de liseler kaç dönemdir?
  İngiliz liseleri 3 dönemdir. Eylül-Aralık dönemi Ocak-Mart dönemi Nisan-Temmuz dönemi
 • İngiliz liselerinde haftalık kaç saat ders veriliyor?
  Liselerde ortalama haftalık 15-24 saat arasında eğitim alırsınız.
 • Lisede eğitim alırken yasal çalışma iznim bulunur mu?
  Evet, Child Student Visa tipi ile İngiltere'de oturum iznine sahip olan öğrenciler haftalık 10 saat çalışma iznine sahip olurlar.
 • İngiltere'de lise başvuru gereklilikleri nelerdir?
  Pasaport Transkript IELTS veya dengi İngilizce dil yeterlilik testlerinden B1-B2 düzeyinde sonuç raporu (min. IELTS 5.5*) İngilizce dil yeterlilik test sonucu olmayan öğrenciler liselerin kendi yaptığı seviye tespit sınavına da katılabilirler. Niyet mektubu (Personel Statement) Selective liselerde (kabul sınavı ile başarılı öğrencileri alan liseler) yapılan admission test (kabul sınavları) sonuçları
 • İngiliz liselerine kayıt olurken IELTS zorunluluğu var mı?
  Hayır IELTS zorunlu değildir. Dil yeterliliği farklı yollarla da kanıtlanabilir. Bu yollar; Diğer dil yetenek sınavları (FCE, CAE, PTE vb) Okulların kendi uyguladığı testler
 • İngiltere'de lise eğitimi almak için vizeye ihtiyacım var mı?
  Evet, İngiltere'de lise eğitimi almak için 18 yaş altı öğrencilerin Child Student Visa başvurusu yapması gerekmektedir.
 • Child Student Visa için başvuru gereklilikleri nelerdir?
  Child Student Visasına başvuru yapmak için 16 yaş altı ve 16 yaş üstü öğrenciler için farklı gereklilikler vardır. Ortak gereklilikler; Lisanslı bir liseden verilecek şartsız kabul mektubu Eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabilecek miktarda paranın olduğunu gösteren banka hesap dökümleri Yasal velilerin muvafakatları 16 yaş altı için gereklilikler; Konaklama için yatılı okulların verdiği konaklama mektubu ya da Private foster care (Özel Koruyucu Veli)'nin evinde konaklayacağınıza dair ilgili belediyeden alınan bir mektup. 16 yaş ve üzeri için gereklilikler; İngiltere'de oturum izni olan bir Safe Guardian (Veli) ayarlanması gerekmektedir. Vize başvuruları ile gerekli tüm süreci Birleşik Krallık Liseleri Öğrenci Yerleştirme Merkezi, Study UK ücretsiz yürütmektedir. Detaylı bilgi almak için; info@studyuk.com.tr
 • Child Student Visa için bankada bulundurulması gereken ücret ne kadardır?
  Child Student Visası için bankada gösterilmesi gereken miktar aşağıdaki şekilde hesaplanmaktadır; CAS mektubunun geldiği tarihten 28 gün geriye dönük banka hesap dökümünde; Londra içi: Lise ücreti ( - ) Depozito ücreti ( + ) £12015 Londra dışı: Lise ücreti ( - ) Depozito ücreti ( + ) £9207 para bulunması zorunludur. Örneğin; Örnek Lise ücreti: £15000 Örnek Ödenen depozito: £5000 Londra içi: £15000 - £5000 + £12015 = £22015 Londra dışı £15000 - £5000 + 9207 = £19207 Önemli! Bu miktarların kesinlikle öğrencinin ya da anne/babanın bireysel banka hesabında bulunmalıdır. Şirket hesapları kabul edilmemektedir. Vize başvuruları ile gerekli tüm süreci Birleşik Krallık Liseleri Öğrenci Yerleştirme Merkezi, Study UK ücretsiz yürütmektedir. Detaylı bilgi almak için; info@studyuk.com.tr
 • Toplam vize maliyeti nedir?
  UK Visas and Immigration'a ödenen vize başvuru ücreti ve sağlık harcı (IHS) ücreti ödenmektedir. 18.11.2023 tarihli vize başvuru ücreti £490'dır. Yıllık olarak yaklaşık IHS ücreti £750 ödenir. 4 yıl lise eğitiminiz için 4X£750 ödeme yapmanız gerekecektir. Güncel vize başvuru ücretini öğrenmek için tıklayınız. Güncel IHS ücretinizi hesaplamak için tıklayınız.
 • Türkiye'de 11. sınıf öğrencisiyim. 12. sınıf okumak yerine İngiltere'de üniversite hazırlık okuyabilir miyim?
  Evet, 12. sınıfı okumak yerine İngiltere'de üniversite hazırlık okumak mümkündür. Her üniversitenin farklı kabul koşulları vardır. Bundan dolayı kararınızı vermeden önce bir uzman görüşü almanızda tavsiye vardır. Ücretsiz olarak bir uzman ile görüşmek için tıklayınız.
 • İngiltere'de lise eğitimim sırasında nerede konaklayabilirim?
  Aile yanı konaklama ya da yatılı okul tercihleriyle konaklama ayarlanabilir. Konaklama ayarlanması konusunda Study UK uzmanları size ücretsiz destek sağlar.
 • İngiltere'de lise ücretleri ne kadardır?
  Liselere kayıt öncesi başvuru harcı olarak £300 ödeme yapılır. Okul ücretleri dönemlik olarak belirlenmektedir ve ortalama dönemlik ücretler £7.000-£18.000 aralığındadır.
 • İngiltere'de yatılı lise ücretleri ne kadardır?
  Yatılı liselere kayıt öncesi başvuru harcı olarak £300 ödeme yapılır. Yatılı okul ücretleri dönemlik olarak belirlenmektedir ve ortalama dönemlik ücretler £15.000-£30.000 aralığındadır.
 • İngiliz liselerinde hangi ders konuları bulunur? (GCSE ve A Level ders konuları)
  Sizin için başlıca GCSE ve A Level konularını yazdık. Her lisede farklı ders konuları bulunmaktadır. Kayıt öncesinde istediğiniz ders konusunun lisede mevcut olup olmadığını mutlaka bir uzman ile kontrol edin. GCSE ders konuları GCSE Art & Design (Fine Art) GCSE Art & Design (Photography) GCSE Biology GCSE Business GCSE Chemistry GCSE Computer Science GCSE Economics GCSE English Language GCSE English as a Second Language GCSE English Literature GCSE French GCSE Further Pure Mathematics GCSE Geography GCSE History GCSE Mathematics GCSE Music GCSE Physics GCSE Spanish Talep ettiğiniz ders konusu için bir Study UK uzmanı ile görüşün. A Level ders konuları A Level Accounting A Level Art & Design (Fine Art) A Level Art & Design (Photography) A Level Art & Design (Textile Design) A Level Biology A Level Business A Level Chemistry A Level Computer Science A Level Economics A Level English Literature A Level French A Level Further Mathematics A Level Geography A Level History A Level Mathematics A Level Music A Level Music Technology A Level Philosophy A Level Physics A Level Politics A Level Psychology A Level Russian A Level Sociology A Level Spanish A Level Film Studies Talep ettiğiniz ders konusu için bir Study UK uzmanı ile görüşün.
 • İngiliz liseleri başvuru tarihleri ne zamandır?
  İngiltere'de lise planı içerisinde bulunan bir öğrenci okul başlangıç tarihinden 18 ay önce okul ile iletişime geçmelidir. Bu soruyu örnekle açıklayalım. Örneğin; Eylül 2027'de liseye başlamak isteyen bir öğrenci için lise başvuru tarihi genellikle Ocak 2026 açılıp, Eylül 2026'de kapanmaktadır. Başvurular kapandıktan sonra nadir olarak geç başvurular açılmaktadır. Geç başvuru tarihleri ise Mart 2027 tarihinde sona ermektedir. Non-selective okulların başvuru tarihleri daha esnektir ve Ağustos 2027 tarihine kadar devam etmektedir.
 • Türkiye'de yaşıyorum. Birleşik Krallık liselerine nasıl kayıt olabilirim?
  Türkiye'de yaşayan bir öğrenci yalnızca resmi merkezler üzerinden güvenilir bir yolla lise kaydını tamamlayabilir. Birleşik Krallık Liseleri Öğrenci Yerleştirme Merkezi olan Study UK ile tüm lise kayıtlarınızı tamamlayabilirsiniz.
 • Ücretli verdiğiniz hizmetler nelerdir?
  Study UK birçok konuda ücretsiz destek sağlar. Aşağıdaki konularda ise ücretli destek alabilirsiniz; Liselerden kesin kabul garantisi, £750 Private Foster Care bulma hizmeti, £1000 Safe Guardian hizmeti, £1500 Okul konaklaması ve aile yanı konaklama hariç kiralık ev bulma hizmeti £1500'dir. Tüm bunların yanı sıra öncelikli hizmetlerimizden ücretli faydalanabilirsiniz.
 • Nasıl yeni bir soru ve cevap ekleyebilirim?
  Yeni bir SSS eklemek için şu adımları takip edin: 1. Sitenizin kontrol panelinden veya Editör'den SSS'leri Yönetme bölümüne gelin 2. Yeni bir soru ve cevap ekleyin 3. SSS'nizi bir kategoriye atayın 4. Kaydedin ve yayınlayın. Dilediğiniz zaman geri gelip SSS'lerinizi düzenleyebilirsiniz.
 • Bir SSS'ye görüntü, video veya GIF ekleyebilir miyim?
  Evet. Medya eklemek için şu adımları takip edin: 1. Sitenizin kontrol panelinden veya Editör'den SSS'leri Yönetme bölümüne gelin 2. Yeni bir SSS oluşturun veya mevcut birini düzenleyin. 3. Cevap metin kutusundan video, görüntü veya GIF simgesine tıklayın 4. Kütüphanenizden medya ekleyin ve kaydedin.
 • Sıkça Sorulan Sorular başlığını nasıl düzenlerim veya kaldırırım?
  Editör'deki SSS Ayarlar sekmesinden başlığı düzenleyebilirsiniz. Mobil uygulamanızdaki bir başlığı kaldırmak için Wix Owner uygulamanızdaki Site ve Uygulama sekmesine gidin.
bottom of page